Eshop naďalej príjma objednávky a bude odosielať tovar bez zbytočného odkladu. Dočasne pozastavená možnosť platby dobierkou (pre zákaz platiť kuriérom hotovosťou a zlou vybavenosťou platobných terminálov vo výdajných miestach Zásielkovne. Opatrenia sú dočasné. Ďakujeme za pochopenie.

SBS T-soft filament Olive green 1,75mm 750g Filamentarno

Kód: SBST175FO75OGNT2
Neohodnotené
Značka: Filamentarno
€44,50 / ks €37,08 bez DPH €59,33 / 1 kg
Vypredané - nedostupné u výrobcu
Položka bola vypredaná…
SBS tlačová struna Filamentarno 1,75mm, 750g, farba olivovo zelená, transparentná

Detailné informácie

Podrobný popis

SBS T-soft je polopružný materiál dostupný v priesvitných i plných farbách. Hlavnou výhodou je, že môže byť rozpustený D-Limonenom alebo aj xylénom (bežne dostupné riedidlo S6005). Povrch je teda možné upraviť a dosiahnuť podobného vyhladenia ako napr. acetónom u ABS.

Vlastnosti materiálu: ľahká tlač, konštantný priemer vlákna, čiastočná pružnosť, teplota skelného prechodu 80°C, pri tlači nezapácha, nedochádza k zakaleniu plastu a po vyhladení riedidlom nebo D-Limonenom je možné docieliť dokonalé vyhladenie, priehľadnosť a vzhľad skla. Vrstvy pri sebe veľmi dobre držia a výtlačky sú (pri dodržaní nastavenia) vodotesné. Materiál neabsorbuje vlhkosť. Pri tlači sa mierne zmršťuje 0,2 -1,2%. 

Nami doporučené nastavenie pre tlač:

Teplota extrúderu: 215 st.C

Teplota podložky: 60 st. C, podložku ošetriť: ABS juice, PVA juice, Tsoft juice alebo 3Dlacom, prípadne Dimafixom.

Tryska: nie sú potrebné žiadne špeciálne trysky (mosadz), doporučený priemer 0,4mm pre běžnú tlač, pre "vase" mód aspoň 0,6mm

Rýchlosť tlače: max 60-80mm/s.

Doporučenie pre "vase" mód: 0,8mm tryska, 0,2mm vrstva, rýchlosť 15mm/s, vylepšenie prietoku na 110%. Tým získate peknú jednotnú silnú stenu. Takto sa väčšina nami vytlačených flaštičiek ukázala ako vodotesná.

Potom je nutné výtlačok potrieť, poliať alebo postriekať D-limonenom alebo riedidlom, dokiaľ nepokryje výtlačok tenký film. Potom je nutné výtlačok dosušiť napr. fénom (pri dlhšom pôsobení D-limonenu by sa výtlačok začal rozpúšťať).

POZOR: Pri použití riedidla je nutné dbať zvýšenej opatrnosti, doporučujeme vykonávať vonku alebo v dobre vetraných priestoroch a s rúškou na ústach.

 

Dodatočné parametre

Kategória: SBS
Hmotnosť: 1.21 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: zelená, transparentná
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 70 - 90°C
Pracovná teplota: 220 - 240°C
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Výrobca Filamentarno, založený v Moskvě, vlastnený párom, Ruslanom a Tatjanou, nadšencami do 3D tlače a 3D tlačiarní.