Eshop naďalej príjma objednávky a bude odosielať tovar bez zbytočného odkladu. Dočasne pozastavená možnosť platby dobierkou (pre zákaz platiť kuriérom hotovosťou a zlou vybavenosťou platobných terminálov vo výdajných miestach Zásielkovne. Opatrenia sú dočasné. Ďakujeme za pochopenie.

PVB

PVB

čiže polyvinyl butyral sa používa najmä ako tenká PVB fólia pre medzivrstvy bezpečnostných skiel, ktoré sa vyznačujú mimoriadnou pevnosťou, pružnosťou a priľnavosťou. Práve aj pre tieto vlastnosti je PVB obľúbené pre 3D tlač. Avšak u 3D modelov sa prejaví aj jeho ďalší prednosť. Povrch PVB možno vyhladzovať pomocou alkoholu, podobne ako ABS acetónom, ale nedochádza tu k nežiadúcim jedovatým výparom.

Na našich stránkach máme tento materiál zastúpený filamentov Glace, čo je kompozit od značky Smartfil. 

Glace v sebe spája výhody najobľúbenejších tlačových strún. Má podobné mechanické vlastnosti ako ABS (rázovú odolnosť má dokonca ešte vyššie) a zároveň sa tlačí jednoducho ako PLA - bez zmršťovania a bez nutnosti vyhrievané podložky. Po chemickom leštenie povrchu alkoholom (izopropylalkoholom alebo etanolom o konc> 70%) sa vrstvy spoja a vznikne tak celistvý, veľmi pevný a vodotesný model. Navyše pri dutých tenkostenných objektov (hrúbka steny 1 perimeter) po chemickom leštenie dosiahnete vysokého sprehľadnenie modelu, ktoré nemá doteraz v 3D tlače obdoby.

Doporučtená teplota tlače: 205 - 235 ºC,

teplota podložky: 0 - 60 ºC

Použitie: PVB je vhodný pre výrobu funkčných vzoriek, výrobu nástrojov aj pre dekoratívne predmety.

3 možnosti chemického leštenie povrchu:

  1. vaporizácia - povrch je vyhladzovaný pomocou alkoholových pár
  2. Natieranie - alkohol nanášame štetcom na povrch modelu
  3. Namáčanie - Pozor, tu je nutné zabezpečiť iba veľmi krátke ponorenie modelu, pretože pri dlhšom pobyte v alkoholovej kúpeli materiál mäkne a nenávratne stráca svoje mechanické vlastnosti.