Eshop naďalej príjma objednávky a bude odosielať tovar bez zbytočného odkladu. Dočasne pozastavená možnosť platby dobierkou (pre zákaz platiť kuriérom hotovosťou a zlou vybavenosťou platobných terminálov vo výdajných miestach Zásielkovne. Opatrenia sú dočasné. Ďakujeme za pochopenie.

VZORKA 15 METROV - METAL filament STEELFILL 1,75mm ColorFabb

Kód: VZMTL175CF15SL
Novinka
Neohodnotené
Značka: LEON3D
€9,50 / ks €7,92 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
3.3.2021

Predajná vzorka - ColorFabb kovová tlačová struna oceľová s prímesou PLA - pomer zložiek 80% nehrdzavejúca oceľ / 20% PLA

Detailné informácie

Podrobný popis

STEELFILL od značky ColorFabb je 3D tlačová struna PLA s vysokým podielom oceľových častíc (až 80%). Táto tlačová kompozitné struna z kovu a plastu vám umožní úžasné výtlačky predmetov, ktoré po zabrúsenie a zaleštenie dostanú verný vzhľad výrobku z ocele.

Špecifikácia:

Priemer filamentu: 1,75 mm s toleranciou ± 0,05 mm,
Odporúčaná teplota tlače: 190-220°C
Odporúčaná rýchlosť tlače: 40-80 mm/s
Odporúčaná teplota dosky: 50-60 ° C (výhrev nie je nevyhnutný, bez výhrevu odporúčame adhéziu podporiť 3Dlakem alebo inými lepidlami)

Po tlače začnite leštiť povrch najprv hrubšími brúsnymi papiermi a pokračujte až po tie najjemnejšie. Pre výdatný lesk možno použiť aj leštiace pastu na kov, prípadne brúsne kefy.

Vďaka značnému podielu kovu má povrch modelu po vytistknutí zo Steelfillu matný takmer ako laserom spekaný povrch. Počas brúsenie a leštenie sa však začnú oceľové častice lesknúť a trblietať, čo dodá výtisům veľmi neobvyklý vzhľad. Hmotnosť materiálu je tiež cca trikrát ťažšie ako u klasického PLA filamentu.

Vhodné na dekoratívne účely, kde oceníte kovový lesklý vzhľad (sošky, šperky a pod.)

Upozornenie pre tlač:

Vďaka vysokému obsahu ocele v materiáli SteelFill je toto vlákno príliš abrazívne pre tlač mosadznou tryskou. Preto sa odporúčame tlač s tvrdenými tryskami najlepšie o priemere 0,5 mm a vyššie.

Dodatočné parametre

Kategória: Vzorky špeciálnych filamentov
Hmotnosť: 0.1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: sivá, strieborná
Pracovná teplota: 195-220°C
Odporúčaná teplota podložky: 50-60°C
Tolerancia/priemer: 0,1 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Technológie a inováce, tak by sa dal definovať LEON3D. Táto značka se zrodila už v roku 2013 v Španielsku v spolupráci tamojšieho "makerslabu". Spoločnost ho propagovala a i naďalej sa ho snaží podporovať a spolupracujú spoločně na nových projektoch.

Cieľom spoločnosti LEON3D je ponúkať optimálne riešenie pre každého klienta. Napomáhá im k tomu široká škála produktov, ktoré ponúkajú - od klasických i špeciálnych 3D filamentov, cez rôzne modely 3D tlačiarní, náhradné diely, podporu a školenie až pod ďalší vývoj. Všetky ich produkty sú vyvíjané, navrhované a vyrábané v Španielsku. Firma sa snaží, aby bola 3D tlač praktická a využitelná pre široké spektrum oblastí. Zakladajú si na proaktívnom prístupe a neustálom posúvaní cieľov a zvyšovaní kvality svojich produktov.

V súčasnosti LEON3D pokrýva dopyt v mnohých profesních odvetviach; zvláštnu pozornosť venuje tiež vzdelávaciemu sektoru, kde LEON3D investuje veľkú časť svojich zdrojov do vytvárania kvalitných vzdelávacích zariadení. 

 LEON 3D v rámci Programu započatia vývozu získal podporu ICEX a spolufinancovanie Európskeho fondu ERDF. Účelom tejto podpory je prispieť k medzinárodnému rastu spoločnosti a rozvoju regiónu.