Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

PEEK

SMARTFIL INNOVATEFIL PEEK:

PEEK (PolyEtherEtherKetone) udržiava svoje mechanické vlastnosti až do 250 ° C a je odolný voči širokému spektru chemikálií. Vďaka tomu je tento vysoko špecializovaný polymér ideálny pre náročné prevádzkové prostredie. PEEK sa bežne používa v automobilovom a leteckom priemysle na výrobu rúr, tesnení, ložísk a konzol. Tlačová struna má pevnosť v ťahu 98 MPa, ohybový modul 3,8 GPa a pevnosť v rázu (Notched Izod) 8 kJ / m2. Hodnoty mechanických vlastností tlačených dielov sa líšia v závislosti od tvaru, štruktúry a výplni. Časti môžu byť po tlači žíhané.

Charakteristika:

- pri zachovaní svojich mechanických vlastností znáša trvale teploty až do 250 ° C!

- je odolný proti väčšine chemikálií (s výnimkou kyseliny sírovej a silne oxidovaných médií)

- má veľmi dobrú odolnosť voči UV žiareniu

- k taveniu materiálu dochádza pri 343 ° C.

- tvrdosť podľa Shore 84,5 D

- Priemer: 1,75 mm (± 0,03)

- Pracovní teplota:  400°C
- Teplota komory:=> 120 ° C

Pred nákupom tohto vysokoteplotného polymérového filamentu sa prosím uistite sa, že Vaše zariadenie umožňuje tieto teploty tlače!

 

Odporúčania pre tlač:

PEEK je vysokoteplotné termoplast vhodný pre náročné aplikácie a ako taký je náročnejšie ho tlačiť. Teplota tlače je 400 ° C, spolu s teplotou tlačovej podložky 120 ° C. Tlač v uzavretom boxe nie je nutný, ale pre dosiahnutie minimalizácia deformácií a ochranu pred prievanom tlač odporúčame uzavrieť. Kvôli tlače pri vysokých teplotách je dôležité starostlivo vyrovnaný bed a dodržať správnu vzdialenosť od dýzy k podložke a to 300-400 mikrónov s výškou prvej vrstvy 300 mikrónov. Pri správnom nastavení zabránite upchatiu trysiek alebo tavenie konštrukcie BuildTak. Pre tlač PEEK sa všeobecne používa plošina, pretože je ľahšie ju odstrániť z lôžka, než časť s plochým dnom. Vlákno by malo byť skladované v prostredí bez vlhkosti, pretože vlhkosť môže vážne ovplyvniť kvalitu tlače. Pokiaľ dôjde k bublinám pri tlači, je úroveň vlhkosti 3D filamentu príliš vysoká. Vysušenie vykonajte pri teplote 150 ° C po dobu 3-4 hodín. Pre zlepšenie vlastností materiálu, môžete PEEK po vytlačení žíhať obvyklým spôsobom.

 

Recyklovateľné. Môže prísť do styku s potravinami.

Tlačiarne, ktoré dovoľujú tlač pri teplotách na 350 ° C:

 

Žíhanie modelu po tlači z materiálu PEEK: Súčasti potlačené s PEEK môžu byť po vytlačení žíhané, aby sa zvýšila kryštalinita živica (= zlepšenie vlastností vplyvom tesnejšieho usporiadania makromolekúl v kryštalických štruktúrach). Žíhanie maximalizuje mechanické, tepelné a chemické odolnosti.

Postup žíhanie výtlačkov z PEEK:

Krok 1: Vložte tlačené diely do studenej rúry.

Krok 2. Nastavte teplotu na 120 ° C a po ustálení ju nechajte zapnutú po dobu 1 hodiny.

Krok 3: Následne zvýšte teplotu na 150 ° C na 1- 3 hodiny (dlhšie pre silnejší / väčšie diely).

Krok 4: Opäť znížte teplotu späť na 100 ° C počas 30 minút.

Krok 5: Po uplynutí 30 minút vypnite rúru a nechajte výtlačky vzchladnúť do izbovej teploty vnútri rúry.

 

 

použitie:

PEEK je polymér vhodný pre náročné prevádzkové prostredie, používa sa na výrobu predmetov používaných v hightech aplikáciách v leteckom, automobilovom, ropnom a plynárenskom priemysle a takžéž v zdravotníctve.

Spoločnosť Smart Materials 3D predstavuje pre 3D tlač ojedinelý produkt - vysoko efektívny INNOVATEFIL® PEEK.

Vlákna INNOVATEFIL® sú špeciálne navrhnutá pre najnáročnejšie aplikácie, čo umožní riešenie doteraz sa nedajú požiadaviek. Tento materiál je vhodný pre tlač veľmi výkonných výrobkov, ktoré musia obstáť aj v náročných prevádzkových podmienkach.

INNOVATEFIL® PEEK je vysokoteplotné termoplast, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu skvelých mechanických vlastností, vynikajúce chemickej odolnosti a odolnosti voči vysokým teplotám.

Je určený pre aplikácie, ktoré vyžadujú dobrú odolnosť, tuhosť a zároveň ťažnosť. Je chemicky odolný voči agresívnemu prostrediu (okrem kyseliny sírovej) a je vhodný pre lekárske i potravinárske aplikácie. Má veľmi dobrú odolnosť voči UV žiareniu a vonkajším podmienkam, čo je dôvod, prečo je tiež vhodný pre vonkajšie použitie.

Pre zachovanie vysokých požiadaviek na kvalitu INNOVATEFIL® je chránený pred vonkajšími vplyvmi špeciálnymi adecuate obalov založených na najnovších technológiách.

 

3D4Maker PEEK je obzvlášť vhodný pre 3D tlač, pretože pri výrobe neprichádza do kontaktu s vodou a udržuje nízku úroveň vlhkosti.

Úplná bomba medzi filamenty

 

Unikátny materiál PEEK odolá neuveriteľnými 250 ° C

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie