Obojstranný tlačový plát pre PRUSA XL s hladkým povrchom

Kód: XLPLAT_
Novinka Tip
Neohodnotené
€86,50 / ks €72,08 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
30.7.2024

Obojstranný tlačový plát z pružinovej ocele s hladkým PEI povrchom.

  • Určený pre Prusa XL (36x36 cm)
  • Reálny rozmer použiteľnej plochy: 36,5x36,5 cm. Táto tlačová podložka je teda použiteľná aj pre tlačiarne Voron 2.4 a Sovol SV08 (teoreticky).

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Na oboch stranách tohto plátu je nalepená PEI (Ultom) fólia. Ide o rovnaký, rokmi preverený typ povrchu, ktorý sa používa už od čias modelu MK2S. Výhodou hladkého povrchu je, že k nemu tlačený materiál dobre priľne, a to aj pri výtlačkoch s malou plochou. Tento plát je ideálny na tlač PLA. Hladký povrch plní aj estetickú funkciu: niektorí používatelia majú radi hladkú a lesklú spodnú stranu výtlačkov.

Na hladkom tlačovom povrchu môžu vzniknúť drobné stopy po tryskách alebo nástrojoch použitých na odlepenie výtlačku. Inokedy sa pod PEI fóliou môžu objaviť malé bodky, či bublinky. V oboch prípadoch sa jedná o bežný jav spojený s používaním produktu, nie o dôvod na reklamáciu.

Service_icons Pozor:

Tento produkt sa radí medzi spotrebné diely. Povrch plátov sa pri používaní prirodzene zoslabuje a opotrebováva. Záruka sa nevzťahuje na ryhy, škrabance, zárezy a ďalšie kozmetické vady. Záruka sa vzťahuje iba na pláty defektné už pri prevzatí.

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k 3D tlačiarňam, doplnky pre 3D tlač
Hmotnosť: 1 kg
Vhodný pre 3D tlačiareň: Prusa XL

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.