Eshop naďalej príjma objednávky a bude odosielať tovar bez zbytočného odkladu. Dočasne pozastavená možnosť platby dobierkou (pre zákaz platiť kuriérom hotovosťou a zlou vybavenosťou platobných terminálov vo výdajných miestach Zásielkovne. Opatrenia sú dočasné. Ďakujeme za pochopenie.

ABS Tech-Line filament termosenzitívny červený/biely 1,75 mm Herz 1 kg

Kód: ABSTL175HZ1RDWE
Neohodnotené
Značka: Herz
€40,58 / ks €33,82 bez DPH €40,58 / 1 kg
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
22.1.2021
ABS struna citlivá na teplotu Herz tlačová struna 1,75 mm red/white 1kg

Detailné informácie

Podrobný popis

Táto tlačová struna je citlivá na teplotu a mení svoju farbu z červenej (pri chlade) na bielu (zahriatím) a späť. Teplota, pri ktorej dochádza ke zmene, je cca 35°C. Efekt je teda patrný aj pri zahriatí materiálu v rukách (platí to pre surový filament i výtlačok). Tento účinok nie je trvalý, po ochladení materiál opäť zružovie (sčervená). Farbu mení struna takmer okamžite po zahriatí, späť sčervená postupne asi za 20 sekúnd po ochladení pod 35°C.

Tento materiál nie je vhodný na vonkajšie použitie - nie je UV stabilný. 

Jedným z najčastejšie používaných materiálov je práve ABS. Má mnoho nesporných výhod, medzi ktoré patrí napríklad veľká tepelná odolnosť či odolnosť proti niektorým chemickým látkám. Ďalšou výhodou je i malá hmotnosť vytlačených predmetov.

Modely vytlačené z materiálu ABS (Akrylonitrilbutadienstyren) sú samozrejme zdravotne nezávadné, avšak počas tlače sa môžu uvolňovať potenciálne nebezpečné látky. Jednotlivé diely vytlačené z ABS je možné lepiť rozpúšťadlovými i polyakrylátovými lepidlami.

ABS Tech Line sú špeciálne technické filamenty od spoločnosti Herz. Termosenzitívny materiál má všetky vlastnosti rovnaké ako klasické ABS, až na špeciálnu citlivosť na teplotu, kedy pri vyššej teplote vytlačený objekt (alebo i filament pred vytlačením) zbelie a pri ochladení sa zase zmení na malinovo červenú farbu. Výrobca uvádza červenú farbu, ale farebný odtieň odpovedá skôr vyobrazeniu na fotografii. 

Špecifikácia:

  • Teplota tlače: 220 - 250°C
  • Teplota podložky: 100 - 120°C
  • Balenie: 1 kg
  • Šírka struny: 1,75 mm
  • Farba:  červená/biela

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: ABS 1,75 mm
Hmotnosť: 1.5 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: červená, biela
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 100 - 120°C
Pracovná teplota: 220 - 250°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Výrobcom je nemecká společnosť HERZ GmbH, ktorá dlhodobo vyrába stroje založené na technológii horúceho vzduchu. Ide o priemyslové stroje, ktoré nachádzajú uplatnenie naprieč všetkými odvetviami, ďalej stroje pre zváranie termoplastických materiálov ako sú strešné a spodné izolačné fólie, bannery, autoplachty a iné.

Dcérskou spoločnosťou firmy HERZ je taktiež nemecká firma Dohle Extrusionstechnik GmbH, ktorá má veľmi silné postavenie v oblasti ručných extruderov, pričom vyvinula nový model určený pre viacosé robotické ramená, s ktorými teraz prebieha vývoj na automatizované zváranie.

Firma disponuje vlastnou výrobou zváracích drôtov pre túto extrúznu techniku (priemery 3, 4 a 5 mm) s dlhoročnou skúsenosťou a špecializáciou na rôzne technické plasty.

Spojením týchto skúseností a narastajúceho dopytu po technológii 3D tlače prišiel výrobca približne pred 3 rokmi s vlastnou výrobou filamentov, ktoré si pre svoje jedinečné vlastnosti získaly obľubu medzi 3D tlačiarmi.