Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

WOOD filamenty

WOOD filamenty - drevo vo Vašej 3D tlačiarni

Prvé pokusy plniť vlákno filamentu inými aditívami sa začali pomerne skoro, okolo roku 2010. Snahou bolo vytvoriť filament s vylepšenými vlastnosťami - buď mechanickými, alebo estetickými. Postupným vývojom sa stabilizovala výroba podobných materiálov a dnes už môžme povedať, že je dostupné široké spektrum materiálov či už technických, alebo dizajnových.

Samotný vývoj WOOD filamentov trval roky a pracovalo na ňom nezávisle viacero značiek. Postupne sa zistilo, že vhodnejší a stabilnejší postup je, ak sa nepoužije na plenenie filamentu doposiaľ používaná drť, ale drevené alebo melasové vlákna. 

Základným nosným materiálom je väčšinou PLA. Pomer PLA býva 70% a iných vlákien 30%, ale veľmi záleží od konkrétneho výrobcu. Výhodou je, že pri pri kombinácii s PLA vznikne 100% biologicky rozložiteľný odpad, ktorý menej zaťažuje životné prostredie. 

Najväčším benefitom WOOD filamentov je však ich vzhľad a vlastnosti podobné vlastnostiam dreva. Pri tlači WOOD filament vonia ako spálené drevo, preto je vhodné kombinovať 3D tlačiareň s filtráciou, alebo aspoň zabezpečiť dobré vetranie miestnosti.

Vzhľad a povrch výtlačkov je facinujúci. Odporúčame používať aspoň 0,6mm trysku, vzhľadom k tomu, že filament je náchylný na upchatie pri použití 0,4mm trysky a netlačiteľný pri menších priemeroch ako 0,4mm

 9770_mosadzna-tryska-m6-ceskej-vyroby-0-6-1-75

Na výber je viacero výrobcov filamentov s drevenými náplňami.

- Fillamentum Timberfill

 logo_fillamentum-industrial_white.

Timberfill®_Light_Wood_Tone_Rosewood_Champagne_Cinnamon_Antoni_Nosek_planter

 

 

 - Fiberlogy WOOD

  Fiberlogy-logo_1

Indyk-gray-min            4-1

 

- Smartfill WOOD

smart

1-111-22

 

- Filament PM

 filament_new_logo_2016 

 

12792-512792-612792-7

 

 - Spectrum WOOD 

1213112137

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie