Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

Sušenie filamentov

Sušenie filamentov- príčiny, následky

Správne skladovanie v suchom prostredí je pre filamenty veľmi dôležité. Filamenty totiž absorbujú vlhkosť vzduchu a tým sa znižuje kvalita materiálu a má to negatívny vplyv na výsledný produkt (výtlačok).

susenie

Termíny "hydroskopia", "hygroskopicita" a "hygroskopickosť" sú synonymá a označujú schopnosť látky ľahko pohlcovať a udržiavať vzdušnú vlhkosť. Látky s touto schopnosťou sa označujú ako hygroskopické. Takéto látky za vlhka mäknú a za sucha tvrdnú. Hygroskopické látky sa používajú ako desikanty (napr. Silikagél).  Anorganické hygroskopické látky v pevnom skupenstve menia v prípade veľkej vzdušnej vlhkosti svoje skupenstvo na kvapalné.

Hydroskopia funguje tak, že hygroskopické látky v materiále zo vzduchu pohltia vodnú paru, potom ju vo vnútri seba, ale aj na svojom povrchu zhusťujú, čím tieto látky menia svoj objem, tvar alebo skupenstvo a zároveň mäknú. Voda absorbovaná hygroskopickým látkami sa taktiež nazýva hygroskopická.

Nižšie prinášame prehľadnú tabuľku s časmi a teplotami sušenia jednotlivých materiálov. Pre sušenie možno využiť sušičku na ovocie alebo je možné použiť rúru (do ktorej odporúčame umiestniť ventilátory).

 

Pre boj s vlhkosťou máme odskúšaných týchto troch pomocníkov:

-Odvlhčovač ID-300 Pingi i-Dry 

Slúži na rýchle sušenie aj viacerých cievok filamentov naraz

6218-16218-2

Vysúšacie sáčky so silikagélom - väčšie balenie 60 ks

Dobre slúžia pri skladovaní spolu s našim sáčkom ako prevencia proti vlhnutiu.

10652

Sáčok uzatvárateľný na ZIP 400x300mm

Skladovací hrubý sáčok s prepracovaným zipom pre dlhú výdrž.

7706

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie