Pelety pre výrobu filamentu Smartfil ASA 1 kg natural

Kód: PELASASF1NL
Neohodnotené
Značka: Smartfil
€23,06 / ks €19,22 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
4.10.2023

ASA pelety Smartfil na výrobu filamentov do 3D tlačiarní 1000 gramov prírodná farba, odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Nejedná sa o tlačovú strunu, ale o vstupnú surovinu na jej výrobu.

Granulát vo forme peliet je určený pre špeciálne typy extruderu alebo pre zariadenie na výrobu filamentu. Namiešajte si vlastné zmesi, vytvorte špeciálne farby pomocou pigmentov alebo kombinujte s recyklátom (podľa niektorých štúdií je doporučené pre zachovanie mechanických vlastností použiť maximálne 15% recyklátu).

SMARTFIL ASA je filament s výnimočnou odolnosťou proti poveternostným vplyvom. Na rozdiel od mnohých iných plastov si ASA zachováva svoju farbu a odolnosť proti nárazu aj pri dlhodobom vonkajšom použití. výhody: mechanická odolnosť, ideálny pre namáhané súčiastky odolnosť voči ultrafialovým lúčom (UV) - materiál na slnku nežltne vodeodolnosť - pre použitie pod vodou alebo na spojky čerpadiel má veľkú rozmerovú stabilitu, takže sa deformuje a tlačené modely majú dobré rozmerové tolerancie.

ASA sa všeobecne využíva na ako krytina na strechy domov, ďalej pre kryty prepravných zariadení, vonkajších strojov a elektrických zariadení a všade tam, kde je vyžadovaná farebná stálosť a rázová odolnosť. Pri modeloch vytlačených z materiálu ASA je možné následné spracovanie: Obrábanie (sústruženie, frézovanie, vŕtanie, rezanie pil) Zváranie (horúcim telesom, vykurovacou špirálou a v niektorých prípadoch ultrazvukom) Lepenie (ASA je rozpustné v metyletylketónu, dichlorethylenu a cyklohexanónu) Povrchová úprava (tlač, maľba bez špeciálnej predúpravy)

Technický list

Upozornenie: Nie je vhodné pre bežné typy FDM tlačiarní bez predchádzajúceho spracovania (bez úprav nie je možné použiť pre tlač napr. Na tlačiarňach Průša, DeltiQ, Anet, Ender, Rebel a ďalšie).

Dodatočné parametre

Kategória: Granulát pre 3D tlač
Hmotnosť: 1.2 kg
Farba: natural
Vlastnosť filamentu: UV rezistentný
Hmotnosť: 1 kg
Typ materiálu: ASA

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Smart Materials 3D je španielský výrobca kvalitných tlačových strún disponujúci s najmodernejšími výrobnými technológiami.

Spoločnosť sídli v meste Alcalá la Real (Jaén) v Španielsku, kde vyvíja a vyrába sadu vlastných filamentov pre 3D tlačiarne pod značkou Smartfil. S rozvojom 3D tlače a jej rozširovania do bežného života sa koncom roku 2014 skupina miestnych podnikateľov rozhodla spustiť ambiciózny a vzrušujúci projekt, ponúknuť trhu vysoko kvalitné tlačové vlákna za veľmi priaznivú cenu.

Firma má od roku 1997 rozsiahle skúsenosti s polymérmi, čo predstavuje v oblasti výskumu a vývoja nových a inovatívnych tlačových vláken výhodu oproti konkurencii. Smart Materials 3D ponúka na trhu už dobre známe materiály ABS a PLA v krásnych netradičných farbách, ale i mnoho menej rozšírených materiálov ako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a ďalšie.

K dispozícii sú struny s priemerom 1,75 mm a 2,85 mm na cievkach s hmotnosťou od 330 g až do 8 kg*! 

Firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradným distribútorom  materiálu Smartfil pre Českú a Slovenskú republiku.

*Cievky vo veľkosti 3,3 kg -8 kg sú dostupné len na objednanie. V prípade záujmu o veľké balenie nás prosím kontaktuje na email: info@solidify3d.cz alebo tel:  +420 602 606 400, poprípade využite kontaktní formulár.