HD PLA filament zelený 1,75mm Fiberlogy 850g

Kód: PLAHD175FB85GN
Neohodnotené
Značka: Fiberlogy
€31,80 / ks €26,50 bez DPH €37,41 / 1 kg
Trvalo vypredané
Môžeme doručiť do:
15.8.2024
Položka bola vypredaná…

Fiberlogy tlačová struna PLA HEAT RESISTANT green, Pantone 2424C, 1,75mm, 0,85kg

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

HDPLA Fiberlogy
je špeciálny materiál, ktorý je možné použiť v mnohých ohľadoch ako náhradu za ABS, ale s oveľa jednoduchšou tlačou. Ak sa chcete vyhnúť všetkým nepríjemnostiam spojenými s tlačou ABS - ako je nutnosť vyhrievanej podložky, zmršťovanie materiálu, nepríjemný zápach a vdychovanie nebezpečných výparov, máme pre Vás dobrú správu. Materiál HDPLA od Fiberlogy je odolný proti nárazom i vyšším teplotám podobne ako ABS, ale tlačí sa ako klasické PLA. Po tlači stačí, aby model prešiel žíhaním a získa tak požadované vlastnosti. Suroviny používané pri výrobe HD PLA sú bezpečné pre kontakt s potravinami v súlade s normami Európskej únie. Materiál HD PLA je taktiež kompatibilný so smernicou RoHS.

Hmotnosť struny: 0,85 kg
Teplota tlače: 200°C - 220°C
Teplota podložky: 50°C - 70°C (vyhrievanie nie je nutné pre špeciálne typy podložiek alebo pri použití prostriedkov zvyšujúcich priľnavosť podložky; ako je lepidlo, Kaptonová páska, 3Dlac a ďalšie..)
Tolerancia priemeru: +/- 0,02 mm
Tolerancia kruhovitosti: + 0,01 mm

HD PLA fiberlogy - inštrukcie žíhania

1. Vytlačte svoj projekt.

• Teplota tlače: 200 - 220°C

• Teplota podložky: 50 - 70°C

(vyhrievanie podložky nie nutné v prípade, že používate podložky, pásky či lepidlá, ktoré zvyšujú adhéziu)

 2. Pred žíhaním nechajte model po vytlačení vychladnúť (s podperami a raftom).

 3. Výtlačok by mal byť umiestnený uprostred komory (pece), rovnomerne vzdialený od vnútorných topných telies.

 4. Postupne ho zahrejte na teplotu cca 80°C.

 5. Žíhajte (pečte) asi 15 minút pri teplote 80°C.

 UPOZORNENIE: Teplota v komore (peci) musí býť presne udržovaná. Doporučujeme sledovať teplotu pomocou vhodného digitálneho teplomeru vnútri pece. Výtlačok je treba počas procesu ohrevu strážiť. V prípade masívnych výtlačkov môžete postupne zvýšiť teplotu na 120°C alebo predĺžiť dobu žíhania.

 6. Po ukončení žíhania vyberte výtlačok aj s podložkou, na ktorej bol v komore umiestnený, a nedotýkajte sa ho, dokiaľ nevychladne (pri izbovej teplote).

 7. Odstráňte podpory a raft.

 8. Teraz môžete používať hotový výrobok, ktorý získal mechanickú pevnosť podobnú ABS a tepelnú odolnosť až do 140°C. Model pri takto vysokej teplote môže zmäknút, ale neroztečie sa a drží tvar.

 DÔLEŽITÉ!

1. Nedoporučujeme žíhanie výrobkov s tenkými stenami a geometriou s veľkým rozšírením bez podpôr.

 2. Skontrolujte, či teplota v peci odpovedá skutečnej teplote.

 3. Počas procesu žíhania dochádza k malému zmršteniu výrobku. Bohužiaľ sa mu nedá zabrániť. Podľa našich skúseností je to cca 1mm na 10cm. Ide o akýsi druh rekonštrukcie vnútornej štruktúry materiálu (zmena kryštalickej štruktúry, ako sa to deje napr. v oceli pri vytvrdzovaní). Miera zmrštenia závisí na použitej výplni. Čím väčšia výplň, tým menšie by malo býť zmrštenie.

Následným brúsením alebo inou úpravou modelu môžete docieliť vyššiu presnosť výrobku, poprípade toto zmrštenie započítať a model vytlačiť väčší.

 4. Pred žíhaním konečného produktu, vyskúšajte proces na skúšobnom vzorku.

Dodatočné parametre

Kategória: HD PLA 1,75mm
Hmotnosť: 1.43 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: zelená
Hmotnosť materiálu: 0,85 kg
Pracovná teplota: 200-220°C
Odporúčaná teplota podložky: 0-70°C
Tolerancia/priemer: ±0,02 mm
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Aj keď značka Fiberlogy vznikla len nedávno, dokázala se presadiť medzi špičky celého európského trhu. Vďaka svojmu prístupu získala firma ocenenie „Najlepší producent polských tlačových strún v roku 2016“ a „Nejlepšia nová polská spoločnosť 2016“.


Vo Fiberlogy neustále hľadajú nové riešenia a technológie a v prvom rade venujú pozornosť kvalite svojich výrobkov. Od výzkumu skúsených pracovníkov z Fiberlabu, cez výber surovín a testovanie až po konečné výsledky. Ich filamenty sú vyrábané špičkovými nemeckými strojmi s použitím kvalitných surovín pri prísnom dodržiavaní noriem, čo zabezpečuje vysokú kvalitu konečného produktu.


Tak sa podarilo vyrobiť struny s ojedinelými vlastnosťami, nadpriemernou toleranciou priemeru (+/- 0,02 mm) a oválnosti (+ 0,01 mm) vhodné pré všetky tlačiarne s FDM/FFM technológiou.