Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

NYLON (PA)

PA (NYLON)

Je to nesmierne silný, odolný a všestranný materiál. Je flexibilný v tenkých vrstvách, ale s veľmi vysokou adhéziou (priľnutím) medzi vrstvami. Jeho nízky súčiniteľ trenia a vysoká teplota topenia je vynikajúcou voľbou pre tlač funkčných a technických dielov. Je veľmi hygroskopický, to znamená, že rýchlo absorbuje vodu zo vzduchu. Aby tlač s nylonom bola úspešná, musí byť vlákno suché. Ak suché nie je, vzniknú v materiáli bublinky. Suché nylonové vlákno tlačí hladké predmety s lesklým povrchom.

hustota: 1100 kg / m³, množstvo vlákna na 1kg cievke: 909 cm³

NYLON

dĺžka 1,75 mm materiálu: 380 m, dĺžka 2,85 mm materiálu: 140 m

teplota extrudera: 235 - 260 ºC, teplota podložky: 100 - 130 ºC

Odporúčanie: Nylon je veľmi citlivý na vlhkosť. Pre jeho skladovanie používajte uzatvorenú nádobu s odvhčovačem. 3D nastavenia tlačiarne pre tento materiál sú podobné tým, ktoré sa používajú pre ABS vlákien. Adhézia k tlačovému lôžku sa zvyšuje s vyššími teplotami vytláčanie.

Prejsť na Nylon

Varianty Nylonu:

Nylon 618 - je najpopulárnejší. Má prirodzenú bielu farbu.

Nylon 645, ktorý je dostatočne jasný, ale je veľmi ťažké s ním pracovať.

Nylon FX256 je oveľa menej krehký a teda pevnejšie ako ABS a PLA.

Nylon PA6Polymer (polyamid 6), čo je veľmi odolný materiál a používa sa na tlač extrémne robustná a ťažkých nákladných dielov. Vlákna z nylonu PA6 sú ťažké, majú vysokú pevnosť v ťahu, lesk a pružnosť. Tento materiál je široko používaný automobilky vďaka svojej veľkej trvanlivosti.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie