NYLON (PA)

PA (NYLON)

Je to nesmierne silný, odolný a všestranný materiál. Je flexibilný v tenkých vrstvách, ale s veľmi vysokou adhéziou (priľnutím) medzi vrstvami. Jeho nízky súčiniteľ trenia a vysoká teplota topenia je vynikajúcou voľbou pre tlač funkčných a technických dielov. Je veľmi hygroskopický, to znamená, že rýchlo absorbuje vodu zo vzduchu. Aby tlač s nylonom bola úspešná, musí byť vlákno suché. Ak suché nie je, vzniknú v materiáli bublinky. Suché nylonové vlákno tlačí hladké predmety s lesklým povrchom.

hustota: 1100 kg / m³, množstvo vlákna na 1kg cievke: 909 cm³

NYLON

dĺžka 1,75 mm materiálu: 380 m, dĺžka 2,85 mm materiálu: 140 m

teplota extrudera: 235 - 260 ºC, teplota podložky: 100 - 130 ºC

Odporúčanie: Nylon je veľmi citlivý na vlhkosť. Pre jeho skladovanie používajte uzatvorenú nádobu s odvhčovačem. 3D nastavenia tlačiarne pre tento materiál sú podobné tým, ktoré sa používajú pre ABS vlákien. Adhézia k tlačovému lôžku sa zvyšuje s vyššími teplotami vytláčanie.

Prejsť na Nylon

Varianty Nylonu:

Nylon 618 - je najpopulárnejší. Má prirodzenú bielu farbu.

Nylon 645, ktorý je dostatočne jasný, ale je veľmi ťažké s ním pracovať.

Nylon FX256 je oveľa menej krehký a teda pevnejšie ako ABS a PLA.

Nylon PA6Polymer (polyamid 6), čo je veľmi odolný materiál a používa sa na tlač extrémne robustná a ťažkých nákladných dielov. Vlákna z nylonu PA6 sú ťažké, majú vysokú pevnosť v ťahu, lesk a pružnosť. Tento materiál je široko používaný automobilky vďaka svojej veľkej trvanlivosti.