PP filament prírodná SoftJet 1,75mm Filament PM 0,5kg

Kód: PP175PM05NL
Neohodnotené
Značka: Filament-PM
€26,17 / ks €21,81 bez DPH €52,34 / 1 kg
Na objednanie CZ
Môžeme doručiť do:
9.10.2023
Ide o húževnatý materiál podobný gume. Priemer 1,75 mm. Tvrdosť Shore 41 D

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

SoftJet - PP (polypropylen): Materiál podobný ako RubberJet (alebo guma). Materiál sa vyznačuje veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a znesie vyššiu teplotu než materiál ABS alebo PLA (vyššie teploty mäknutia). Taktiež je odolný voči chemikáliám.

Doporučenie a hodnotenie od našeho zákazníka:

Teplota tlače - 230°C
Teplota podložky - 50°C
Chladenie - 100%
Podložka - Ultrabase s nalepenou priehľadnou páskou
Rýchlost tlače - 20mm/s
Výška vrstvy - 0,18
 
Pri tlači s materiálom PP je treba pri zavádzaní filamentu kvôli jeho pružnosti nutné zmenšit prítlačnú silu výmenou pružiny pritlačujícu mechanizmus podávacieho kolieska. Ďalším problémom môže býť priľnavosť materiálu k podložke, lepidlo ani 3D lak nemali dostatočnú adhéziu pre udržanie materiálu. Zvolil som teda tlač na priehľadnú pásku, potom bola priľnavosť maximálna. Možno by bola vhodná i kaptonová páska. Výtlačok z materiálu PP vykazoval veľmi vysokú pružnosť a pevnosť materiálu. Ako nevhodné byc som označil zápach pri tlači. Samozrejme by som chcel zdôraznit, že pevnostné vlastnosti neovplyvní len daný materiál, ale tiež konštrukcia modelu a ako je pri tlači model postavený z hľadiska stavby vrstiev a ich neskoršieho namáhania (zaťaženia) v prevádzke.

Dodatočné parametre

Kategória: FLEXI
Hmotnosť: 0.99 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,5 kg
Vlastnosť filamentu: odolný voči chemickým látkam, teplotne odolný, semiflexibilný
Pracovná teplota: 210 - 230 ° C
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Tlačové struny  - filamenty PM sa vyrábajú v stredisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tlačové struny sú kvalitné a veľmi obľúbené u majiteľov Reprap tlačiarní, najmä materiál PLA. 

Výrobca sa neustále zdokonaľuje v technologii výroby, ale aj vo vyhovení potrieb zákazníkov. Teraz vyrába struny v dvoch základných priemeroch a to 1,75 mm a 2,9 mm. Samozrejmosťou je široká ponuka farieb a kontrola akosti strún.

Ak máte záujem o tlačiarenskú strunu od výrobcu Mladeč a nevyhovuje Vám farba, kontaktujte nás. Aj také požiadavky vieme riešiť.