Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

PVA

PVA (polyvinylalkohol)

Je tlačový materiál určený pre 3D tlač pomocou technológie FFF / FDM. Prednosťou tohto materiálu je jeho jednoduchá spracovateľnosť na 3D tlačiarňach, kvalita tlače aj pri náročných detailoch a výborné vrstvenie tlačeného objektu. Je vyrobený z polyméru, ktorý je ideálny pre tlač podporných konštrukcií, ktoré sa dajú rozpustiť vo vode. Je vhodný pre dvojhlavé tlačiarne, keď jedna hlava tlačí podporné konštrukcie z PVA a druhá samotný model napr. Z ABS. Je netoxický a biologicky odbúrateľný, čo je bezpečné pre ľudí aj zvieratá a skvelé pre životné prostredie. Pri tlači nezapácha. Má vysokú pevnosť v ťahu a pružnosť.

hustota: 1270 kg / m³, množstvo vlákna na 1kg cievke: 790 cm³

dĺžka 1,75 mm materiálu: 330 m, dĺžka 2,85 mm materiálu: 120 m

teplota extrudéra: 180 - 200 ºC, teplota podložky: 0 - 50 ºC

 Odporúčanie: Vyššia teplota vody urýchli rozpúšťanie, ale je schopný sa rozpustiť aj vo vode studenej. Je dobrý pre tlač pri nízkych teplotách. Má vynikajúcu priľnavosť na rôzne plasty, ako je PLA a ABS. Je citlivý na vlhkosť - odporúčame skladovať v zavretom obale. Pri tlači sa neodporúča prekročiť teplotu 225 ºC, lebo potom PVA kryštalizuje.

Prejsť na materiál PVA

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie