VZORKA 15 METROV - METAL filament STEELFILL 1,75mm ColorFabb

Kód: VZMTL175CF15SL
Neohodnotené
Značka: ColorFabb
€9,80 / ks €8,17 bez DPH €0,65 / 1 m
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024

Predajná vzorka - ColorFabb kovová tlačová struna oceľová s prímesou PLA - pomer zložiek 80% nehrdzavejúca oceľ / 20% PLA

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

STEELFILL od značky ColorFabb je 3D tlačová struna PLA s vysokým podielom oceľových častíc (až 80%). Táto tlačová kompozitné struna z kovu a plastu vám umožní úžasné výtlačky predmetov, ktoré po zabrúsenie a zaleštenie dostanú verný vzhľad výrobku z ocele.

Špecifikácia:

Priemer filamentu: 1,75 mm s toleranciou ± 0,05 mm,
Odporúčaná teplota tlače: 190-220°C
Odporúčaná rýchlosť tlače: 40-80 mm/s
Odporúčaná teplota dosky: 50-60 ° C (výhrev nie je nevyhnutný, bez výhrevu odporúčame adhéziu podporiť 3Dlakem alebo inými lepidlami)

Po tlače začnite leštiť povrch najprv hrubšími brúsnymi papiermi a pokračujte až po tie najjemnejšie. Pre výdatný lesk možno použiť aj leštiace pastu na kov, prípadne brúsne kefy.

Vďaka značnému podielu kovu má povrch modelu po vytistknutí zo Steelfillu matný takmer ako laserom spekaný povrch. Počas brúsenie a leštenie sa však začnú oceľové častice lesknúť a trblietať, čo dodá výtisům veľmi neobvyklý vzhľad. Hmotnosť materiálu je tiež cca trikrát ťažšie ako u klasického PLA filamentu.

Vhodné na dekoratívne účely, kde oceníte kovový lesklý vzhľad (sošky, šperky a pod.)

Upozornenie pre tlač:

Vďaka vysokému obsahu ocele v materiáli SteelFill je toto vlákno príliš abrazívne pre tlač mosadznou tryskou. Preto sa odporúčame tlač s tvrdenými tryskami najlepšie o priemere 0,5 mm a vyššie.

Dodatočné parametre

Kategória: METAL
Hmotnosť: 0.1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: strieborná, sivá
Pracovná teplota: 195-220°C
Odporúčaná teplota podložky: 50-60°C
Tolerancia/priemer: 0,1 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

colorfabb

Spoločnosť ColorFabb bola založená Ruudom Rouleauxem generálnym riaditeľom Helian Polymers v roku 2012. Vďaka rozsiahlym znalostiam  plastikárenského priemyslu, farbív a aditív bolo pre neho logickým krokom zamerať sa na práve sa rozvíjajúce 3D tlač. Po náročnom testovaní a experimentovanie na jeseň a v zime roku 2012 bol vyvinutý nový typ PLA (PLA / PHA), ktorý bol komerčne dostupný v marci 2013.

V roku 2013 bola tiež spustená výroba prvého plneného filamentu - WoodFillu. O pol roka neskôr bol vyvinutý skutočne jedinečný materiál: BronzeFill, čo bolo prvej tlačovej vlákno s čiastočkami bronzu, ktoré viedlo k ohromujúcim výtlačkom a s veľmi typickým vzhľadom po opracovaní.

V roku 2014 došlo tiež k rozšíreniu výroby z jednej výrobnej linky na štyri a presunu do novej budovy. Spoločnosť ColorFabb oznámila v septembri toho istého roku dohodu o spoločnom vývoji so spoločnosťou Eastman Chemical Company, ktorá doteraz založených na rade materiálov Eastprop Amphora 3D Polymer.

Vďaka rýchlemu rastu trhu 3D tlače spoločnosť ColorFabb sa neustále rozširuje a dokáže tak pokryť každoročné dodávky do viac ako 60 krajín po celom svete.

Teraz v ich ponuke môže nájsť tiež napr .: PLA LW - penivé PLA, ktoré vám ponúka odľahčené výtlačky, Steelfill - filament s čiastočkami ocele alebo NGEN flex, ktorý je flexibilný a zároveň vydrží teploty nad 120 ° C. Určite je z čoho vyberať