Práve ladíme naše nové stránky, aby boli pre vás prehľadnejšie. Ospravedlňujeme sa za prípadné chyby v zobrazení.

Obojstranný oceľový tlačový plát so zrnitým práškovým PEI povrchom

Kód: MK3SPEIPLAT_ZRN
Neohodnotené
€66,51 / ks €55,43 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
18.8.2022

Zrnitá magnetická doska pre 3D tlač na tlačiarňach Průša MK3S TL-21

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Práškový povrch je nanesený priamo na kovu, čo robí túto variantu plátu veľmi odolnou proti poškodeniu. Pokiaľ do povrchu narazí rozpálená tryska, kov dokáže teplo rozptýliť. Prášková štruktúra tiež dodáva povrchu zreteľnú zrnitou textúru, ktorá bude viditeľná na vašich výtlačkoch. Na MK52 vyhrievaných podložkách, pre ktoré je designovaný, drží systémom magnetov. To zaisťuje pohodlné odnímanie plátu a zároveň je pevne zafixovaný na svojom mieste v priebehu tlače.

Zrnitý povrch schová väčšinu mechanických poškodení spôsobených používanými nástrojmi. Poškriabané môžu byť len vŕšky malých hrbolčekov na povrchu, ktoré potom nebudú vidieť na spodnej strane výtlačku.

Tento plát je použitý aj na Prusi tlačovej farme, takže sú na ňom vytlačené aj plastové súčasti vašej Prusa tlačiarne, kde je zrejmý zrnitý vzhľad povrchu.

UPOZORNENIE:

Nikdy nepoužívajte na čistenie zrnitého tlačového plátu acetón. Acetón naruší štruktúru práškového PEI povrchu tlačového plátu a nenávratne povrch zničí.

Poznámka:

Záruka sa nevzťahuje na spotrebné diely, ktorými sú napríklad tlačové pláty (hladký, textúrovaný, atď.). Ich povrch sa pri tlači postupne prirodzene zoslabuje, ak nedôjde k inému poškodeniu vinou únavy materiálu či výrobného spracovania. Záruka sa nevzťahuje na ryhy, škrabance, preliačiny a ďalšie kozmetické vady. Záruka sa vzťahuje iba na pláty defektné už pri prevzatí.

VLASTNOSTI

+ Odolný proti poškriabaniu, ťažko poškoditeľné

- PLA výtlačky s malou kontaktnou plochou môžu potrebovať golier (brim)

+ Textúra sa prenesie do spodnej strany výtlačkov

- PLA výtlačky s veľkým pôdorysom sa môžu krútiť

+ Jednoduchšie Doladenie osi Z

- Ak vlastníte aj plát s hladkým PEI povrchom, musíte pri výmene upraviť Doladenie osi Z

+ Nie je nutné čistiť s prípravkom Windex pred tlačou PETG

- Nikdy nečistite acetónom!

+ Nie je nutné použiť lepidlo KORES pred tlačou FLEX

+ Po ochladení plátu sa výtlačky automaticky odpojí

+ Prvá vrstva môže byť v porovnaní s hladkým plátom viac stlačená

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k 3D tlačiarňam, doplnky pre 3D tlač
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie