TPU VARIOSHORE čierny filament 1,75 mm ColorFabb 700 g

Kód: TPUVS175CF75BK
Neohodnotené
Značka: ColorFabb
€62,97 / ks €52,48 bez DPH €83,96 / 1 kg
dodanie 2-3 týždne
Môžeme doručiť do:
14.11.2023
Položka bola vypredaná…

ColorFabb flexibilné penivý filament s premenlivou tvrdosťou, čierny

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Firma ColorFabb prináša novinku TPU, ktoré ozvláštnili použitím rovnakej penovej technológie, akú debutovali predtým u LW-PLA. VarioShore TPU má niekoľko hlavných charakteristických rysov: premenlivú tvrdosť Shore, zníženú hmotnosť, hustotu a mäkkosť

VarioShore TPU umožňuje užívateľom meniť hustotu materiálu úpravou teploty a priepustnosti materiálu (rýchlosť a výška vrstvy). Pri teplotách medzi 200 - 250 ° C sa materiály začnú rozširovať na zhruba 1,4 až 1,6-krát väčšiemu pôvodného objemu. To znamená, že materiál je možné tlačiť pri nízkom materiálovom prietoku (60-70%), aby sa kompenzovalo aktívne penenie, ktoré na oplátku dáva veľmi mäkké tlačené časti. Medzi 190-200 ° C možno materiál tlačiť bez penenia, čo má za následok odlišný povrch na dotyk a tvrdšie výtlačky v porovnaní s penovými vzorkami.

VarioShore TPU je materiál ideálne vhodný napríklad pre tlač dielov cosplay.

Môžete dosiahnuť rôznych farebných variácií. Farba bude svetlejšia, keď je materiál v maximálnom napenenom stave, na rozdiel od nenapěněného stavu, ktorý vykazuje sýtejšie a bohatšie farbu.

Ak je vyžadované maximálne penenie, použite čo najmenšie chladenie. Pre lepšiu previs použite 50-100% chladenia.

Uistite sa, že vzdialenosť medzi tryskou a plošinou nie je malá, najmä ak je materiál počas tlače napenený, bude treba uvoľniť tlak z horúceho konca, aby sa zabránilo upchatiu trysky.

Dodatočné parametre

Kategória: Tlačové struny - filamenty
Hmotnosť: 1.2 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: čierna
Hmotnosť materiálu: 0,7 kg
Vlastnosť filamentu: nízka hmotnosť, premenlivá tvrdosť
Pracovná teplota: 190-250°C
Odporúčaná teplota podložky: 20-40°C
Tolerancia/priemer: ±0,1 mm
Teplota skleného prechodu: -20 °C
Hustota: 1,2-1,3 g/cm3
Položka bola vypredaná…

Zoznámenie s VarioShore TPU

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

colorfabb

Spoločnosť ColorFabb bola založená Ruudom Rouleauxem generálnym riaditeľom Helian Polymers v roku 2012. Vďaka rozsiahlym znalostiam  plastikárenského priemyslu, farbív a aditív bolo pre neho logickým krokom zamerať sa na práve sa rozvíjajúce 3D tlač. Po náročnom testovaní a experimentovanie na jeseň a v zime roku 2012 bol vyvinutý nový typ PLA (PLA / PHA), ktorý bol komerčne dostupný v marci 2013.

V roku 2013 bola tiež spustená výroba prvého plneného filamentu - WoodFillu. O pol roka neskôr bol vyvinutý skutočne jedinečný materiál: BronzeFill, čo bolo prvej tlačovej vlákno s čiastočkami bronzu, ktoré viedlo k ohromujúcim výtlačkom a s veľmi typickým vzhľadom po opracovaní.

V roku 2014 došlo tiež k rozšíreniu výroby z jednej výrobnej linky na štyri a presunu do novej budovy. Spoločnosť ColorFabb oznámila v septembri toho istého roku dohodu o spoločnom vývoji so spoločnosťou Eastman Chemical Company, ktorá doteraz založených na rade materiálov Eastprop Amphora 3D Polymer.

Vďaka rýchlemu rastu trhu 3D tlače spoločnosť ColorFabb sa neustále rozširuje a dokáže tak pokryť každoročné dodávky do viac ako 60 krajín po celom svete.

Teraz v ich ponuke môže nájsť tiež napr .: PLA LW - penivé PLA, ktoré vám ponúka odľahčené výtlačky, Steelfill - filament s čiastočkami ocele alebo NGEN flex, ktorý je flexibilný a zároveň vydrží teploty nad 120 ° C. Určite je z čoho vyberať