Adhezivní tekutý prípravok pre 3D tlač Devil Design 110ml

Kód: DEVILPEN
Neohodnotené
Značka: Devil Design
€9 / ks €7,50 bez DPH
Skladom (>15 ks)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024

Tekutý prípravok pre lepšiu priľnavosť modelov na tlačovú podložku. 

 

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Devil Design predstavuje nový produkt - tekuté lepidlo na tlačovej podložky (110 ml). Jedná sa o prípravok pre lepšiu priľnavosť povrchu v závislosti na teplote - adhezivita rastie so zvyšovaním teploty podložky. Po dokončení tlače, potom čo vychladne podložka, možno model opäť ľahko sňať z tlačovej podložky. Jedná sa o kvapalný prostriedok. Neobsahuje teda žiadny plyn a je šetrný k životnému prostrediu. Počas tlače nezapácha, naopak má príjemnú vanilkovú vôňu.

Produkt je rozpustný vo vode a ľahko sa čistí. Zvýšenie adhézie je odskúšané pre materiály: PLA, PLA-ST, ABS, ABS +, ABS-T, HIPS, ASA, TPU, PET-G.

Návod na použitie:
1. Vyčistite tlačovú plochu tlačiarne. Uistite sa, že na tlačovej podložke je teplota nižšia než 50°C!
2. Adhezívnu tyčinku DevilDesignPen niekoľko sekúnd pretrepte, potom ju aplikujte nástrekom na (nevyhriatu) tlačovú podložku zo vzdialenosti cca 30 cm. Po odskrutkovaní viečka nájdete houbičkový aplikátor, ktorým docielite veľmi presného nanášanie len tam, kde naozaj potrebujete.
3. Počkajte niekoľko sekúnd, než povrch uschne, až potom vyhrejte podložku na požadovanú teplotu. Teplotu zvolte podľa vybraného typu filamentu a pracovných teplôt DevilPen - viď tabuľka nižšie.
Ak je podložka vyhriata, môžete začať tlačiť.
4. Po tlači 3D objektu počkajte, kým sa tlačové lôžko ochladí (Tbed<65°C). Opatrne dajte dole vytlačený model z tlačovej podložky. 

Odporúčaná teplota podložky podľa typu materiálu:

ABS, ABS+ 90 - 100 °C
ASA 90 - 100 °C
HIPS 90 - 100 °C
PLA 50 - 60 °C
PET-G 70 - 80 °C
TPU 20 - 80 °C

 

 Množstvo v fľaštičke Vám vystačí na dlhú dobu, podľa frekvencie použitia a veľkosti tlačovej plochy pre rádovo niekoľko kilogramov filamentu.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástroje a pomôcky
Hmotnosť: 0.15 kg
Objem: 110 ml
Objem: 110 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Devil Design je európsky výrobca plastových strún pre 3D tlač. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a v roku 2014 zahájila výrobu vlastného vlákna používaného v 3D tlačiarňach. 

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, vďaka ktorým sú struny vo vysokej kvalite, bez bublín a neobsahují žiadne nečistoty, ktoré by mohly spôsobovať problémy pri tlači. Priemer a tvar strún je testovaný v priebehu výrobného procesu a vďaka tomu výrobca garantuje fixný priemer každej struny. Pre zachovanie najvyššej kvality materiálu je každá cievka vákuovo zabalená společne s vysúšacím vrecúškom a vložená do kartónovej krabice a doplnená o etiketu popisujúcu obsah. Výrobca tiež uvádza doporučené nastavenie pre 3D tlač. 

Výrobca Devil Design uvádza na trh filamenty s priemerom 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v širokej škále farieb.

V prípade záujmu vyskúšať materiály od tohto výrobcu, napíšte nám o vzorky zdarma.