Dimafix pen prípravok pre lepšiu priľnavosť 90ml

Kód: DIMAPEN
Neohodnotené
Značka: Smartfil
€19,47 / ks €16,23 bez DPH €21,63 / 100 ml
dodanie 2-3 týždne
Môžeme doručiť do:
5.6.2024

prípravok pre lepšiu priľnavosť modelov na tlačovú podložku. Od 65°C.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

DIMAFIX PEN (90 ml) je nový produkt, ktorý má rovnaké adhezívne vlastnosti ako adhezívny sprej pre vyhrievané podložky DimaFix, čo je veľmi účinný adhezívny sprej pre lepšiu priľnavosť povrchu v závislosti na teplote - adhezivita rastie nad 65°C. Po dokončení tlače, potom čo vychladne podložka, je možné model dať ľahko dole z tlačovej podložky. DimaFix Pen je na rozdiel od DimaFix spreju kvapalný. Neobsahuje teda žiadny plyn a je šetrný k životnému prostrediu. Počas tlače nezapácha. 

Vydrží na viac než 100 použití. Je rozpustný vo vode a preto sa ľahko čistí.

Návod na použitie:
1. Vyčistite tlačovú plochu tlačiarne. Uistite sa, že na tlačovej podložke je teplota nižšia než 50°C!
2. Adhezívnu tyčinku Dimafix Pen niekoľko sekúnd pretrepte, potom ju aplikujte nástrekom na (nevyhriatu) tlačovú podložku zo vzdialenosti cca 30 cm.
3. Počkajte niekoľko sekúnd, než povrch uschne, až potom vyhrejte podložku na požadovanú teplotu. Teplotu zvolte podľa vybraného typu filamentu a pracovných teplôt Dimafixu - viď tabuľka nižšie. Prípravok začíná optimálne pracovať až pri teplote nad 65°C.
Ak je podložka vyhriata, môžete začať tlačiť.
4. Po tlači 3D objektu počkajte, kým sa tlačové lôžko ochladí (Tbed<65°C). Opatrne dajte dole vytlačený model z tlačovej podložky. 

Priľnavosť spreja vhľadom k teplote podložky:

20°C - 60°C Žiadne optimalizované adhézne vlastnosti
60°C - 75°C Stredná adhézia, pre jednoduché geometrie
75°C - 95°C Vysoká adhézia, pre dlhodobé výtlačky a zložité geometrie 
Viac ako 95°C Veľmi vysoká adhézia, pre dlhodobé výtlačky a zložité geometrie

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Nástroje a pomôcky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 90 ml
Objem: 90 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Smart Materials 3D je španielský výrobca kvalitných tlačových strún disponujúci s najmodernejšími výrobnými technológiami.

Spoločnosť sídli v meste Alcalá la Real (Jaén) v Španielsku, kde vyvíja a vyrába sadu vlastných filamentov pre 3D tlačiarne pod značkou Smartfil. S rozvojom 3D tlače a jej rozširovania do bežného života sa koncom roku 2014 skupina miestnych podnikateľov rozhodla spustiť ambiciózny a vzrušujúci projekt, ponúknuť trhu vysoko kvalitné tlačové vlákna za veľmi priaznivú cenu.

Firma má od roku 1997 rozsiahle skúsenosti s polymérmi, čo predstavuje v oblasti výskumu a vývoja nových a inovatívnych tlačových vláken výhodu oproti konkurencii. Smart Materials 3D ponúka na trhu už dobre známe materiály ABS a PLA v krásnych netradičných farbách, ale i mnoho menej rozšírených materiálov ako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a ďalšie.

K dispozícii sú struny s priemerom 1,75 mm a 2,85 mm na cievkach s hmotnosťou od 330 g až do 8 kg*! 

Firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradným distribútorom  materiálu Smartfil pre Českú a Slovenskú republiku.

*Cievky vo veľkosti 3,3 kg -8 kg sú dostupné len na objednanie. V prípade záujmu o veľké balenie nás prosím kontaktuje na email: info@solidify3d.cz alebo tel:  +420 602 606 400, poprípade využite kontaktní formulár.