SMART STICK prípravok pre lepšiu priľnavosť 100ml

Kód: SMARTSTICK
Neohodnotené
Značka: Smartfil
€12,82 / ks €10,68 bez DPH
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
30.5.2024

Tekutý lepiaci prípravok zvyšujúci priľnavosť podložky pre vyhrievané i nevyhrievané tlačové podložky. Špeciálne pre PP, ale vhodné i pre  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Smart Stick tekutý lepiaci prípravok (100 ml) je špeciálne vyvinutý pre tlač polypropylénu. Keďže polypropylén sa vďaka svojmu chemickému zloženiu veľmi zle spája s väčšinou existujúcich materiálov, výtlačky z neho nedržia dobre ani na tlačovej podložke. Smart Stick však pôsobí ako medzifáza medzi materiálom a základňou, a tak zaisťuje potrebnú adhéziu.

Smart Stick nemusíte využiť len pre PP, ide o univerzálny prípravok. Je kompatibilní s väčšinou existujúcich materiálov na trhu. Využiť ho môžete pre  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA a ďalšie. 

Vydrží viac než 100 použití. Je rozpustný vo vode a preto sa ľahko čistí.

Návod na použitie:

1. Odstránenie tesniacej fólie
Pred prvým použitím je nutné odstrániť koliesko z tesnenia, ktoré bráni vysychaniu a rozliatiu prípravku v priebehu prepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstráňte tesniacu fóliu. 
2. Aplikácia výrobku
Aplikujte na tlačovú podložku súvislý tenký film, ktorý zaistí priľnavosť výtlačku k podložke. Akonáhle je výrobok aplikovaný, doporučuje sa flašu znovu uzavrieť tak, aby vnútorná kvapalina nevyschla, čo by zpôsobilo zanesenie aplikátoru.
3. Tlač modelu
Smart Stick je produkt, ktorý pracuje s tlačiarňami s vyhrievanou i nevyhrievanou tlačovou podložkou. V prípade vyhrievanej podložky je ideálna teplota okolo 70-90°C. Na výtlačky, kde je požadovaná naozaj vysoká miera adhézie, sa doporučuje zvýšiť teplotu tlače na 90-100°C pre prvú vrstvu, aby bolo zaručené veľké priľnutie materiálu k lepidlu. Pre ďalšie vrstvy je možné znížiť teplotu na 70°C, aby sa zvýšila štrukturálna kapacita lepidla.
4. Sňatie modelu z podložky
Akonáhle je kus vytlačený, je spojenie medzi materiálmi veľmi silné, takže doporučujeme omyť vodou, aby sa prípravok nariedil a znížila sa tak priľnavosť. Následne odlepte výtlačok obvyklým zpôsobom, napríklad pomocou špachtle.
5. Očistenie podložky
Často je možné pre ďalšie použitie ponechať vrstvu z predchádzajúcej tlače a dosiahnete rovnako dobrých výsledkov. Keď je však nanesená vrstva porušená, je treba ju obnoviť. V takom prípade povrch podložky omyjte horúcou vodou, aby došlo k oslabeniu adhéznej vrstvy a potom ju odstráňte pomocou špachtle. Výrobok doporučujeme používať na sklenenú alebo odnímateľnú podložku, čím bude proces čistenia jednoduchší.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástroje a pomôcky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 100 ml
Objem: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Smart Materials 3D je španielský výrobca kvalitných tlačových strún disponujúci s najmodernejšími výrobnými technológiami.

Spoločnosť sídli v meste Alcalá la Real (Jaén) v Španielsku, kde vyvíja a vyrába sadu vlastných filamentov pre 3D tlačiarne pod značkou Smartfil. S rozvojom 3D tlače a jej rozširovania do bežného života sa koncom roku 2014 skupina miestnych podnikateľov rozhodla spustiť ambiciózny a vzrušujúci projekt, ponúknuť trhu vysoko kvalitné tlačové vlákna za veľmi priaznivú cenu.

Firma má od roku 1997 rozsiahle skúsenosti s polymérmi, čo predstavuje v oblasti výskumu a vývoja nových a inovatívnych tlačových vláken výhodu oproti konkurencii. Smart Materials 3D ponúka na trhu už dobre známe materiály ABS a PLA v krásnych netradičných farbách, ale i mnoho menej rozšírených materiálov ako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a ďalšie.

K dispozícii sú struny s priemerom 1,75 mm a 2,85 mm na cievkach s hmotnosťou od 330 g až do 8 kg*! 

Firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradným distribútorom  materiálu Smartfil pre Českú a Slovenskú republiku.

*Cievky vo veľkosti 3,3 kg -8 kg sú dostupné len na objednanie. V prípade záujmu o veľké balenie nás prosím kontaktuje na email: info@solidify3d.cz alebo tel:  +420 602 606 400, poprípade využite kontaktní formulár.