SMART STICK prípravok pre lepšiu priľnavosť 100ml

Kód: SMARTSTICK
Neohodnotené
Značka: Smartfil
€10,20 / ks €8,50 bez DPH
Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
1.12.2021

Tekutý lepiaci prípravok zvyšujúci priľnavosť podložky pre vyhrievané i nevyhrievané tlačové podložky. Špeciálne pre PP, ale vhodné i pre  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA.

Detailné informácie

Podrobný popis

Smart Stick tekutý lepiaci prípravok (100 ml) je špeciálne vyvinutý pre tlač polypropylénu. Keďže polypropylén sa vďaka svojmu chemickému zloženiu veľmi zle spája s väčšinou existujúcich materiálov, výtlačky z neho nedržia dobre ani na tlačovej podložke. Smart Stick však pôsobí ako medzifáza medzi materiálom a základňou, a tak zaisťuje potrebnú adhéziu.

Smart Stick nemusíte využiť len pre PP, ide o univerzálny prípravok. Je kompatibilní s väčšinou existujúcich materiálov na trhu. Využiť ho môžete pre  ABS, HIPS, PLA, PETG, PP, PA a ďalšie. 

Vydrží viac než 100 použití. Je rozpustný vo vode a preto sa ľahko čistí.

Návod na použitie:

1. Odstránenie tesniacej fólie
Pred prvým použitím je nutné odstrániť koliesko z tesnenia, ktoré bráni vysychaniu a rozliatiu prípravku v priebehu prepravy. Odšroubujte kryt aplikátoru a odstráňte tesniacu fóliu. 
2. Aplikácia výrobku
Aplikujte na tlačovú podložku súvislý tenký film, ktorý zaistí priľnavosť výtlačku k podložke. Akonáhle je výrobok aplikovaný, doporučuje sa flašu znovu uzavrieť tak, aby vnútorná kvapalina nevyschla, čo by zpôsobilo zanesenie aplikátoru.
3. Tlač modelu
Smart Stick je produkt, ktorý pracuje s tlačiarňami s vyhrievanou i nevyhrievanou tlačovou podložkou. V prípade vyhrievanej podložky je ideálna teplota okolo 70-90°C. Na výtlačky, kde je požadovaná naozaj vysoká miera adhézie, sa doporučuje zvýšiť teplotu tlače na 90-100°C pre prvú vrstvu, aby bolo zaručené veľké priľnutie materiálu k lepidlu. Pre ďalšie vrstvy je možné znížiť teplotu na 70°C, aby sa zvýšila štrukturálna kapacita lepidla.
4. Sňatie modelu z podložky
Akonáhle je kus vytlačený, je spojenie medzi materiálmi veľmi silné, takže doporučujeme omyť vodou, aby sa prípravok nariedil a znížila sa tak priľnavosť. Následne odlepte výtlačok obvyklým zpôsobom, napríklad pomocou špachtle.
5. Očistenie podložky
Často je možné pre ďalšie použitie ponechať vrstvu z predchádzajúcej tlače a dosiahnete rovnako dobrých výsledkov. Keď je však nanesená vrstva porušená, je treba ju obnoviť. V takom prípade povrch podložky omyjte horúcou vodou, aby došlo k oslabeniu adhéznej vrstvy a potom ju odstráňte pomocou špachtle. Výrobok doporučujeme používať na sklenenú alebo odnímateľnú podložku, čím bude proces čistenia jednoduchší.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástroje a pomôcky
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 100 ml
Objem: 100 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Smart Materials 3D je španielský výrobca kvalitných tlačových strún disponujúci s najmodernejšími výrobnými technológiami.

Spoločnosť sídli v meste Alcalá la Real (Jaén) v Španielsku, kde vyvíja a vyrába sadu vlastných filamentov pre 3D tlačiarne pod značkou Smartfil. S rozvojom 3D tlače a jej rozširovania do bežného života sa koncom roku 2014 skupina miestnych podnikateľov rozhodla spustiť ambiciózny a vzrušujúci projekt, ponúknuť trhu vysoko kvalitné tlačové vlákna za veľmi priaznivú cenu.

Firma má od roku 1997 rozsiahle skúsenosti s polymérmi, čo predstavuje v oblasti výskumu a vývoja nových a inovatívnych tlačových vláken výhodu oproti konkurencii. Smart Materials 3D ponúka na trhu už dobre známe materiály ABS a PLA v krásnych netradičných farbách, ale i mnoho menej rozšírených materiálov ako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a ďalšie.

K dispozícii sú struny s priemerom 1,75 mm a 2,85 mm na cievkach s hmotnosťou od 330 g až do 8 kg*! 

Firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradným distribútorom  materiálu Smartfil pre Českú a Slovenskú republiku.

*Cievky vo veľkosti 3,3 kg -8 kg sú dostupné len na objednanie. V prípade záujmu o veľké balenie nás prosím kontaktuje na email: info@solidify3d.cz alebo tel:  +420 602 606 400, poprípade využite kontaktní formulár.