MAGIGOO Pro Flex Lepiaca tyčinka pre lepšiu adhéziu - flexibilné materiály 50ml

Kód: MAGIGOOFLEX
Neohodnotené
Značka: Magigoo
€25,30 / ks €21,08 bez DPH
Skladom (>15 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024

Tekutý lepiaci prípravok špeciálne pre flexibilné filamenty - zvyšujúci adhéziu podložky pre vyhrievané i nevyhrievané tlačové podložky.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

MAGIGOO je ľahko použiteľné tekuté "lepidlo" navrhnuté tak, aby vyriešilo Váš problém s priľnavosťou prvej vrstvy, čo je základným problémom v 3D tlače technológií FDM. Pri zlej priľnavosti sa tlač oddelí od samotnej tlačovej platformy. Dobrá adhézia prvej vrstvy je dôležitá, pretože táto vrstva tvorí základ pre celý zvyšok tlače. MAGIGOO bol špeciálne navrhnutý pre univerzálne použitie. Rovnako dobre teda funguje pre PLA, tak i ABS a ďalšie filamenty.

MAGIGOO Flex bol vyvinutý pre profesionálne použitie a možno ho použiť len s filamenty TPU (termoplastický polyuretán) a TPC (termoplastický kopolyester). Pre TPE (termoplastický elastomér) odporúčáme Magigoo PP.

MAGIGOO sa ľahko čistí vodou - čo je najbežnejší a najdostupnejší rozpúšťadlo. Po každom tlače ho možno vyčistiť pomocou navlhčenej handričky, čím zamedzíte nadbytočnému nahromadenie produktu MAGIGOO

Niektoré flexibilné filamenty vykazujú menšiu priľnavosť k bežným 3D tlačovým povrchom a vysokou tendenciu k deformácii. Iní príliš priľnú k holým 3D tlačovým povrchom, ako je sklo a PEI. MAGIGOO Flex je špecializované riešenie pre FDM tlač flexibilných filamentov. MAGIGOO Flex pôsobí ako medziľahlá vrstva medzi konštrukčnou doskou a tlačenú častí a umožňuje tak dobrú priľnavosť a v prípade potreby uľahčuje odstraňovanie výtlačkov.

MAGIGOO Flex bol vyvinutý a testovaný pre použitie s rôznymi značkami flexibilných filamentov.

  • Pretrepte fľašu.
  • Naneste na požadovanú oblasť stlačením pružiny (aktivujte vnútorný ventil).
  • Tlačte podľa odporúčaní výrobcu filamentu / tlačiarne.
  • Nechajte vychladnúť a odstráňte. Výtlačok by mal byť ihneď viditeľný.
  • Čistenie - utrite vlhkou handričkou.

 

Ďalšie informácie:

Používanie

Pre väčšie výtlačky a filamenty s vysokou mierou zmrštenia sa odporúča okraj 20 mm. Pri nadmernej priľnavosti odporúčame navlhčiť tlačovú podložku malým množstvom vody a pomaly pod dielom pracovať. To by malo uľahčiť odstránenie súčasti.

Magigoo Pre Flex je určený pre profesionálne použitie, pre prácu výhradne s flexibilnými vláknami. Používaním tohto produktu s inými ako flexibilnými filamenty môže viesť k nadmernej priľnavosti a poškodeniu povrchu. Diel možno po vychladnutí ľahko odstrániť z podložky a zvyšky lepidla by mali byť tiež ľahko odstrániť, ak dodržaný priložený postup.

Flexi materiály nájdu svoje uplatnenie všade tam, kde využijete ohybnosť a prodlužitelnost. Má tiež relatívne nepolárne molekulárnu štruktúru, vďaka ktorej je odolný voči širokej škále látok, a preto je ideálny pre použitie v balení potravín a lekárskych zariadeniach.
Vo výrobe lepidiel je v skutočnosti dobre známe, že je ťažké priľnúť k polyolefínovým materiálom k iným typom materiálov. To v kombinácii s polokrystalikou z neho robí obzvlášť náročný materiál pre tlač.

Magigoo Pre Flex tento problém rieši a poskytuje ďalšie pohodlie pre použitie pri 3D tlači FDM.

  • Obsah: 50 ml

Vydrží viac ako 100 použití. Je rozpustný vo vode a preto sa ľahko čistí.

Návod na použitie:

1. Odstránenie tesniace fólie
Pred prvým použitím je nutné odstrániť koliesko z tesnenia, ktoré bránia vysychaniu a rozliatiu prípravku počas prepravy. Odskrutkujte kryt aplikátora a odstráňte tesniace fóliu.
2. Aplikácia výrobku
Aplikujte na tlačovú podložku súvislý tenký film, ktorý zaistí priľnavosť výtlačku k podložke. Akonáhle je výrobok aplikovaný, odporúča sa fľaša znovu uzavrieť tak, aby vnútorná kvapalina nevyschla, čo by mohlo spôsobiť zanesenie aplikátora.
3. Tlač modelu
Magigoo možné použiť pre 3D tlačiarne s vyhrievanou aj nevyhrievanou tlačovou podložkou.
4. Odstránenie modelu z podložky
Pri tlači je spojenie medzi materiálmi veľmi silné, akonáhle dôjde k ochladeniu na izbovú teplotu, možno výtlačok odobrať bez použitia násilia.
5. Očistenie podložky
Pri nerovnomernom rozložení zvyšku prípravku po tlači je vhodné podložku v mieste použitia utrieť vlhkou handričkou. Pre ďalšie tlač potom môžete naniesť novú vrstvu a nechať ju zaschnúť.

Dodatočné parametre

Kategória: Nástroje a pomôcky
Hmotnosť: 0.1 kg
Objem: 50 ml
Objem: 50 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: