LW PLA čierny filament 1,75 mm ColorFabb 750 g

Kód: PLALW175CF75BK
Neohodnotené
Značka: ColorFabb
€40,70 / ks €33,92 bez DPH
dodanie 2-3 týždne
Môžeme doručiť do:
6.8.2024
Položka bola vypredaná…

3D tlač veľmi ľahkých dielov lwPLA s nízkou hustotou a váhou -  pri teplote okolo 230°C začne speňovať a jeho objem sa zväčší takmer trikrát, čím znížite hmotnosť výtlačku a ušetríte materiál

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

LW-PLA je prvý filament svojho druhu od holandského výrobcu ColorFabb, ktorý používa technológiu aktívnej peny k vytváraniu ľahkých PLA dielov s nízkou hustotou. Pri cca 230°C začne materiál peniť a až takmer trikrát zväčší svoj objem.

Vďaka spomínaným expanzným vlastnostiam materiálu môžu užívatelia znížiť materiálový tok až o 60% a tým znížiť hmotnosť až o 65% od bežného PLA. Napriek tomu je 3D tlač veľmi presný s úžasne matným povrchom, ktorý sa ľahko sa opracováva.

Možno tiež veľmi efektívne skrátiť dobu tlače pomocou veľkých výšok vrstiev alebo extra hrubých jednotlivých perimetrov.

Ďalšie informácie o tom, ako používať tento materiál.

K presnému tlače a na dosiahnutie Vami požadovaných vlastností je nutné u materiáli LW PLA jemné odladenie tlače a optimalizácia.

Princíp technológie aktívneho speňovanie:

Záleží na rýchlosti, teploty a prietoku. Pre riadenie expanzie LW PLA sa zamerajte práve na tieto tlačové parametre, to vám umožní meniť hustotu materiálu rôznych častí na konkrétnom modeli.

ColorFabb LW PLA odporúča štyri fázy odladenie tlače pre dosiahnutie maximálnej expanzie pri danej rýchlosti, teplote a toku.

  1. Vytlačte kocku Vami vybranú tlačovú rýchlosťou pri teplotách medzi 200°C až 280°C
  2. Zmerajte hrúbku obvodu každej kocky a zaznamenajte teplotu s najväčšou expanziou.
  3. Tlačte ďalšie kocky s klesajúcimi prietokovými stupňami pri teplote uvedenej v kroku 2.
  4. Vyberte tlač, kde obvodová hrúbka zodpovedá veľkosti trysky.

Vytlačte viac modelov!

Zníženie prietoku znamená zároveň menšiu spotrebu filamentu. Preto možno s materiálom LW-PLA tlačiť dvakrát až trikrát toľko dielov, než s bežným PLA.

Dodatočné parametre

Kategória: PLA 1,75
Hmotnosť: 1.43 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: čierna
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Vlastnosť filamentu: nízka hmotnosť
Pracovná teplota: 195-250°C
Odporúčaná teplota podložky: 0-60°C
Tolerancia/priemer: ±0,1 mm
Teplota skleného prechodu: 55°C
? Hustota: 1,210-1,430 g · cm-3
? Hustota 2: 0,403 - 0,476 g · cm-3
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

colorfabb

Spoločnosť ColorFabb bola založená Ruudom Rouleauxem generálnym riaditeľom Helian Polymers v roku 2012. Vďaka rozsiahlym znalostiam  plastikárenského priemyslu, farbív a aditív bolo pre neho logickým krokom zamerať sa na práve sa rozvíjajúce 3D tlač. Po náročnom testovaní a experimentovanie na jeseň a v zime roku 2012 bol vyvinutý nový typ PLA (PLA / PHA), ktorý bol komerčne dostupný v marci 2013.

V roku 2013 bola tiež spustená výroba prvého plneného filamentu - WoodFillu. O pol roka neskôr bol vyvinutý skutočne jedinečný materiál: BronzeFill, čo bolo prvej tlačovej vlákno s čiastočkami bronzu, ktoré viedlo k ohromujúcim výtlačkom a s veľmi typickým vzhľadom po opracovaní.

V roku 2014 došlo tiež k rozšíreniu výroby z jednej výrobnej linky na štyri a presunu do novej budovy. Spoločnosť ColorFabb oznámila v septembri toho istého roku dohodu o spoločnom vývoji so spoločnosťou Eastman Chemical Company, ktorá doteraz založených na rade materiálov Eastprop Amphora 3D Polymer.

Vďaka rýchlemu rastu trhu 3D tlače spoločnosť ColorFabb sa neustále rozširuje a dokáže tak pokryť každoročné dodávky do viac ako 60 krajín po celom svete.

Teraz v ich ponuke môže nájsť tiež napr .: PLA LW - penivé PLA, ktoré vám ponúka odľahčené výtlačky, Steelfill - filament s čiastočkami ocele alebo NGEN flex, ktorý je flexibilný a zároveň vydrží teploty nad 120 ° C. Určite je z čoho vyberať