VZORKA 20 METROV - LW ASA čierny filament 1,75 mm ColorFabb

Kód: VZASALW175CF20BK
Neohodnotené
Značka: ColorFabb
€4,50 / ks €3,75 bez DPH €0,23 / 1 m
Skladom (10 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Predajná vzorka - 3D tlač veľmi ľahkých dielov lwASA s nízkou hustotou a váhou -  pri teplote okolo 240°C začne speňovať a jeho objem sa zväčší takmer trikrát, čím znížite hmotnosť výtlačku a ušetríte materiál

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

LW-ASA nadväzuje na úspešný filament LW-PLA, ktorý bol prvým svojho druhu od holandského výrobcu ColorFabb. Oba tieto materiály využívajú technológiu aktívnej peny k vytváraniu ľahkých 3D tlačených dielov s nízkou hustotou. Pri cca 240 ° C začne materiál peniť a až takmer trikrát zväčší svoj objem.

Vďaka spomínaným expanzným vlastnostiam materiálu môžu užívatelia znížiť materiálový tok až o 60% a tým znížiť hmotnosť až o 65% od bežného filamentu. Napriek tomu je 3D tlač veľmi presný s úžasne matným povrchom, ktorý sa ľahko sa opracováva.

Možno tiež veľmi efektívne skrátiť dobu tlače pomocou veľkých výšok vrstiev alebo extra hrubých jednotlivých perimetrov.

Ďalšie informácie o tom, ako používať tento materiál.

Rovnako ako bežné materiály ASA sa aj LW-ASA vyznačuje odolnosťou proti teplotám do 96 ° C a možno ho použiť bez problému vo vonkajšom prostredí, čo zaručuje jeho UV stabilita. LW-ASA je však náchylnejšie k deformácii počas tlače v porovnaní s LW-PLA.

K presnému tlače a na dosiahnutie Vami požadovaných vlastností je nutné u materiáli LW ASA jemné odladenie tlače a optimalizácia.

Princíp technológie aktívneho speňovanie:

Záleží na rýchlosti, teploty a prietoku. Pre riadenie expanzie LW ASA sa zamerajte práve na tieto tlačové parametre, to vám umožní meniť hustotu materiálu rôznych častí na konkrétnom modeli.

 

ColorFabb LW ASA odporúča štyri fázy odladenie tlače pre dosiahnutie maximálnej expanzie pri danej rýchlosti, teplote a toku.

  1. Vytlačte kocku Vami vybranú tlačovú rýchlosťou pri teplotách medzi 200°C až 280°C
  2. Zmerajte hrúbku obvodu každej kocky a zaznamenajte teplotu s najväčšou expanziou.
  3. Tlačte ďalšie kocky s klesajúcimi prietokovými stupňami pri teplote uvedenej v kroku 2.
  4. Vyberte tlač, kde obvodová hrúbka zodpovedá veľkosti trysky.

Vytlačte viac modelov!

Zníženie prietoku znamená zároveň menšiu spotrebu filamentu. Preto možno s materiálom LW-ASA tlačiť dvakrát až trikrát toľko dielov, než s bežným ASA.

Dodatočné parametre

Kategória: ASA 1,75mm
Hmotnosť: 0.13 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: čierna
Vlastnosť filamentu: nízka hmotnosť
Pracovná teplota: 230-260°C
Odporúčaná teplota podložky: 90-100°C
Tolerancia/priemer: ±0,05 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

colorfabb

Spoločnosť ColorFabb bola založená Ruudom Rouleauxem generálnym riaditeľom Helian Polymers v roku 2012. Vďaka rozsiahlym znalostiam  plastikárenského priemyslu, farbív a aditív bolo pre neho logickým krokom zamerať sa na práve sa rozvíjajúce 3D tlač. Po náročnom testovaní a experimentovanie na jeseň a v zime roku 2012 bol vyvinutý nový typ PLA (PLA / PHA), ktorý bol komerčne dostupný v marci 2013.

V roku 2013 bola tiež spustená výroba prvého plneného filamentu - WoodFillu. O pol roka neskôr bol vyvinutý skutočne jedinečný materiál: BronzeFill, čo bolo prvej tlačovej vlákno s čiastočkami bronzu, ktoré viedlo k ohromujúcim výtlačkom a s veľmi typickým vzhľadom po opracovaní.

V roku 2014 došlo tiež k rozšíreniu výroby z jednej výrobnej linky na štyri a presunu do novej budovy. Spoločnosť ColorFabb oznámila v septembri toho istého roku dohodu o spoločnom vývoji so spoločnosťou Eastman Chemical Company, ktorá doteraz založených na rade materiálov Eastprop Amphora 3D Polymer.

Vďaka rýchlemu rastu trhu 3D tlače spoločnosť ColorFabb sa neustále rozširuje a dokáže tak pokryť každoročné dodávky do viac ako 60 krajín po celom svete.

Teraz v ich ponuke môže nájsť tiež napr .: PLA LW - penivé PLA, ktoré vám ponúka odľahčené výtlačky, Steelfill - filament s čiastočkami ocele alebo NGEN flex, ktorý je flexibilný a zároveň vydrží teploty nad 120 ° C. Určite je z čoho vyberať