Obojstranný oceľový tlačový plát so saténovým práškovým PEI povrchom

Kód: MK3SPEIPLAT_SAT
Neohodnotené
€46,10 / ks €38,42 bez DPH
1 týždeň
Môžeme doručiť do:
12.10.2023
Položka bola vypredaná…

Obojstranný oceľový tlačový plát so saténovým práškovým PEI povrchom pre tlačiarne Original Prusa i3 MK3 / S / + and MK2.5 / S

Farba tlačového plátu sa môže od obrázku líšiť (čierna, zlatá, zelená, a ďalšie). Hladký PEI povrch tlačového plátu je pre všetky farebné varianty rovnaký a vlastnosti tlačových plátov sú na farbe nezávislé.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Plát so saténovým povrchom rozširuje ponuku Original Prus tlačových plátov. Svojimi vlastnosťami sa jedná o kompromis medzi hladkú a texturovanou variantom. Práškový povrch s jemnou matnou textúrou umožňuje optimálnu adhéziu, najmä pre tlač materiálov PLA a PETG. Je plne kompatibilný so širokou škálou ďalších materiálov, ako je napríklad ABS, ASA, FlexFill 98A, polykarbonát atď. Veľkú väčšinu týchto materiálov je možné tlačiť bez separačnej vrstvy (napr. Lepidlá).

Práškový povrch je nanesený priamo na kovu, čo robí túto variantu plátu veľmi odolnou proti poškodeniu. Pokiaľ do povrchu narazí rozpálená tryska, kov dokáže teplo rozptýliť. Prášková štruktúra tiež dodáva povrchu saténovú textúru, ktorá bude viditeľná na vašich výtlačkoch. Na MK52 vyhrievaných podložkách, pre ktoré je designovaný, drží systémom magnetov. To zaisťuje pohodlné vyberanie plátu a zároveň je pevne zafixovaný na svojom mieste v priebehu tlače.

Vyhrievaná podložka MK52 má vstavané magnety s vysokou Curieho teplota. Vďaka týmto magnetom pružnej tlačovej pláty pevne drží na podložke.

UPOZORNENIE:

Nikdy nepoužívajte na čistenie saténového tlačového plátu acetón. Acetón naruší štruktúru práškového PEI povrchu tlačového plátu a nenávratne povrch zničí.

Poznámka:

Záruka sa nevzťahuje na spotrebné diely, ktorými sú napríklad tlačové pláty (hladký, textúrovaný, atď.). Ich povrch sa pri tlači postupne prirodzene zoslabuje, ak nedôjde k inému poškodeniu vinou únavy materiálu či výrobného spracovania. Záruka sa nevzťahuje na ryhy, škrabance, preliačiny a ďalšie kozmetické vady. Záruka sa vzťahuje iba na pláty defektné už pri prevzatí.

VLASTNOSTI

+ Pre tlač PETG nie je potrebné čistiť prípravkom na okná (IRON, okien) 

- Tlač z materiálov ASA alebo PC Blend vyžaduje brim (golier) alebo zvýšený obrys (skirt) okolo výtlačku

+ Textúra sa prenesie do spodnej strany výtlačkov

-  POZOR, výtlačky neodstraňujte ostrým nástrojom! (Kovovou špachtľou a pod.)

+  Vhodný pre tlač PLA aj PETG

 - Ak vlastníte aj plát s hladkým PEI povrchom, musíte pri výmene upraviť Doladenie osi Z

+  Jednoduchá údržba a výborná adhézie

-  Nikdy nečistite acetónom!

+ Nie je nutné použiť lepidlo pred tlačou FLEX

+ Po ochladení plátu sa výtlačky automaticky odpojí

+ Široká škála podporovaných filamentov, vrátane pokročilejších materiálov, napríklad PC Blend.

Dodatočné parametre

Kategória: Príslušenstvo k 3D tlačiarňam, doplnky pre 3D tlač
Hmotnosť: 0.5 kg
Vhodný pre 3D tlačiareň: Originál Prusa i3 MK2 / MK2S / MK3 / MK3S
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.