PolyCast filament natural 1,75mm Polymaker 750g

Kód: PCAST175PO75NL
Neohodnotené
Značka: Polymaker
€57 / ks €47,50 bez DPH €76 / 1 kg
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
23.5.2024

PolyCast tlačová struna pre výrobu foriem v zlievarenstve 1,75 mm Polymaker NATURAL 0,75 kg

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

PolyCast je špeciálny filament značky PolyMaker určený na tlač plastových modelov ako foriem v zlievarenstve, ktoré môžu byť bez viditeľných vrstiev.

Vyhladenie povrchu je možné docieliť alkoholom a to pomocou bežne dostupných alkoholov (IPA či etanol), materiál pritom vytlačíte na akejkoľvek FDM/FFF tlačiarni.

Aké sú výhody PolyCast™ na liatie kovov?

Pri klasickej metóde strateného vosku musíte najskôr vytvoriť kovový nástroj na vytvorenie voskových foriem. 
Spracovanie obvykle dlhšie a náklady sú relatívne vysoké. 3D tlačou s PolyCast™ sa použitie týchto nástrojov zníži a úspora je vysoká.
Nepopierateľnou výhodou PolyCast™ je tiež to, že môžete s 3D tlačou vytvárať zložité štruktúry, čo s pomocou tradičných nástrojov nie je možné. V súhrne je PolyCast ideálny pre: - Rýchlu výrobu drobných kovových dielov. - Kovové súčasti so zložitými geometriami. PolyCast je prvý 3D tlačový filament, ktorý bol špeciálne navrhnutý na liatie kovov. Má dve dôležité funkcie: - Vynikajúca kvalita povrchu.
- Horenie bez zvyškov.

Väčšina polymérov zanecháva pri horení zvyšky – to by bol závažný problém pri používaní metódy strateného vosku a mohlo by to viesť k defektom kovových častí.

Polymaker navrhol materiál tak, aby sa úplne rozkladal a poskytoval hladkú formu na liatie.
 

Je PolyCast™ ľahké používať? 

Použitie filamentu PolyCast™ je jednoduché. Tlačí sa za typických podmienok PLA a je kompatibilný s takmer každou 3D tlačiarňou založenou na filamentoch.

Spoločnosť Polymaker vyvinula materiál, ktorý ponúka skvelú tlačiteľnosť, rozmerovú stabilitu a ľahké odstraňovanie podporného materiálu.
 
Vytlačené súčasti môžu byť následne vyleštené v Polysher™, aby sa výrazne zlepšila kvalita povrchu.
Po vyleštení sú komponenty pripravené na použitie metódy strateného vosku.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne
Hmotnosť: 1.54 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Vlastnosť filamentu: vhodný na odlievanie
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 25 - 70°C
Pracovná teplota: 190 - 220°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Polymaker je medzinárodná spoločnosť zameraná na 3D tlač. Vyrába kvalitné 3D tlačový materiály tak, že má pevne pod kontrolou každý úsek výrobného procesu. Vďaka rozmanitej ponuke materiálov pre 3D tlač si ju ľahko obľúbite aj Vy. V sortimente Polymaker sa spája veľká odolnosť a precízne spracovanie plastov s nevšedným a inovatívnym prístupom, kladúc dôraz mimo iné aj na design. Vďaka svojmu prístupu chce Polymaker dosiahnuť toho, aby sa 3D tlač vyvinula natoľko, že bude zaradená medzi bežné výrobné metódy.

Spoločnost Polymaker je nadnárodná korporácia so sídlom v Šanghaji s distribučnými centrami umiestnenými v Severnej Amerike, Európe i Ázii. Ich výrobky sú dostupné po celom svete, čo je dôsledkom úzkych vzťahov s miestnymi distribútormi a predajcami. Polymaker je pravidelným vystavovateľm na výstavách 3D tlače na 4 svetových kontinentoch.

Jadrom firmy Polymaker sú ich výskumné a vývojové laboratórie, kde sú všetky materiály vyvíjané a podrobované prísnej kontrole tak, aby bolo dosiahnuté špičkovej kvality. Zaridenie pre presné testovanie zaisťuje neustále nové pokroky vo vývoji. S využitím najmodernejších technológií merajú gulatosť a priemer vláken veľakrát za sekundu, monitorujú procesy a dodržiavajú prísne tolerancie. 

V ich ponuke môžete nájsť okrem obvyklých filamentov aj tie špeciálne ako sú Polykarbonát, Polyamid, Nylon, PolySmooth, PolyCast a ďalšie.