METAL filament COPPERFILL 1,75mm ColorFabb 750g

Kód: MTL175CF75BCU
Neohodnotené
Značka: ColorFabb
€59,86 / ks €49,88 bez DPH €7,98 / 100 g
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
29.9.2023

ColorFabb kovová tlačová struna nerezová (oceľová) s prímesou PLA - pomer zložiek 80% meď / 20% PLA

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

COPPERFILL od značky ColorFabb je 3D tlačová struna PLA s vysokým podielom oceľových častíc (až 80%). Táto tlačová kompozitné struna z kovu a plastu vám umožní úžasné výtlačky predmetov, ktoré po zabrúsenie a zaleštenie dostanú verný vzhľad výrobku z ocele.

Špecifikácia:

Priemer filamentu: 1,75 mm s toleranciou ± 0,05 mm,
Hmotnosť: 750g
Odporúčaná teplota tlače: 190-220°C
Odporúčaná rýchlosť tlače: 40-80 mm/s
Odporúčaná teplota dosky: 50-60 ° C (výhrev nie je nevyhnutný, bez výhrevu odporúčame adhéziu podporiť 3Dlakem alebo inými lepidlami)

Po tlače začnite leštiť povrch najprv hrubšími brúsnymi papiermi a pokračujte až po tie najjemnejšie. Pre výdatný lesk možno použiť aj leštiace pastu na kov, prípadne brúsne kefy.

Vďaka značnému podielu kovu má povrch modelu po vytistknutí zo Bronzefillu matný takmer ako laserom spekaný povrch. Počas brúsenie a leštenie sa však začnú oceľové častice lesknúť a trblietať, čo dodá výtisům veľmi neobvyklý vzhľad. Hmotnosť materiálu je tiež cca trikrát ťažšie ako u klasického PLA filamentu.

Vhodné na dekoratívne účely, kde oceníte kovový lesklý vzhľad (sošky, šperky a pod.)

Upozornenie pre tlač:

Vďaka vysokému obsahu ocele v materiáli CopperFill je toto vlákno príliš abrazívne pre tlač mosadznou tryskou. Preto sa odporúčame tlač s tvrdenými tryskami najlepšie o priemere 0,5 mm a vyššie.

Dodatočné parametre

Kategória: Tlačové struny - filamenty
Hmotnosť: 1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: medená
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Pracovná teplota: 195-220°C
Odporúčaná teplota podložky: 50-60°C
Tolerancia/priemer: 0,1 mm
Nevypĺňajte toto pole:
T Avatar autora tepelnovodivé vlastnosti 28.6.2021 15:19
Zaujímalo by ma, či to má (aspoň čiastočne) teplovodivé vlastnosti vďaka kovovej prímesi. Mám v pláne vytlačiť uzatvorený box, ktorý by mal mať dobrý odvod tepla. Vnútri boxu bude slabý zdroj tepla (neželaný efekt), bude tam aj ventilátor na lepšie rozdistribuovanie a tiež tepelná poistka na 60°C, ale ak by mal box dobrý odvod tepla, prístroj vydrží dlhšie, eventuálne nepretržite v činnosti. Vyrábajú sa aj iné materiály ako PLA s prímesou kovu? Napr. PETG ?
Odpovedať

colorfabb

Spoločnosť ColorFabb bola založená Ruudom Rouleauxem generálnym riaditeľom Helian Polymers v roku 2012. Vďaka rozsiahlym znalostiam  plastikárenského priemyslu, farbív a aditív bolo pre neho logickým krokom zamerať sa na práve sa rozvíjajúce 3D tlač. Po náročnom testovaní a experimentovanie na jeseň a v zime roku 2012 bol vyvinutý nový typ PLA (PLA / PHA), ktorý bol komerčne dostupný v marci 2013.

V roku 2013 bola tiež spustená výroba prvého plneného filamentu - WoodFillu. O pol roka neskôr bol vyvinutý skutočne jedinečný materiál: BronzeFill, čo bolo prvej tlačovej vlákno s čiastočkami bronzu, ktoré viedlo k ohromujúcim výtlačkom a s veľmi typickým vzhľadom po opracovaní.

V roku 2014 došlo tiež k rozšíreniu výroby z jednej výrobnej linky na štyri a presunu do novej budovy. Spoločnosť ColorFabb oznámila v septembri toho istého roku dohodu o spoločnom vývoji so spoločnosťou Eastman Chemical Company, ktorá doteraz založených na rade materiálov Eastprop Amphora 3D Polymer.

Vďaka rýchlemu rastu trhu 3D tlače spoločnosť ColorFabb sa neustále rozširuje a dokáže tak pokryť každoročné dodávky do viac ako 60 krajín po celom svete.

Teraz v ich ponuke môže nájsť tiež napr .: PLA LW - penivé PLA, ktoré vám ponúka odľahčené výtlačky, Steelfill - filament s čiastočkami ocele alebo NGEN flex, ktorý je flexibilný a zároveň vydrží teploty nad 120 ° C. Určite je z čoho vyberať