Original Prusa XL Enclosure - box pre 3D tlačiareň

Kód: PRUSABOX_XL
Novinka Tip
Neohodnotené
€872,30 / ks €726,92 bez DPH
1 týždeň
Môžeme doručiť do:
7.8.2024

Robustný modulárny box na zakrytovanie 3D tlačiarne Prusa XL.

Service_icons Odosiela sa iba v rozobranom stave ako stavebnica. Zostavenie je jednoduché podľa návodu.

 

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Výhody boxu?

  • Spoľahlivý spôsob, ako odhlučniť vašu 3D tlačiareň
  • Stabilná teplota, ktorá sa vo vnútri krytu nakumuluje pomáha s tlačou ABS, ASA, nylonu, a ďalších pokročilých materiálov.
  • 3D tlačiarni zaistíte ochranu pred prachom i zásahy z okolia

 

Vyrobené z kvalitných materiálov


Nosné časti rámu a horný a dolný panel sú vyrobené z kvalitného plechu, priehľadné boky sú z PETG. Vďaka robustnej konštrukcii je možné umiestniť boxy na seba (až 5 kusov), pri viac ako 3 boxoch sa odporúča zaistenie pomocou skrutiek do steny.

 

Tlačte pokročilé materiály

Box vytvára stabilné tlačové prostredie so zvýšenou teplotou a chráni tlačiareň pred prievanom a studeným vzduchom. Zároveň pomáha chrániť tlačiareň pred usadzovaním prachu na pohyblivých častiach. Je vhodná na tlač pokročilých materiálov, ktoré trpia náchylnosťou na krútenie - typicky polykarbonát, nylon a ďalšie.

 

Technické parametre

  • Rozmery s LCD namontovaným zvonku: 700 mm (šírka) × 900 mm (výška) × 720 mm (hĺbka)
  • Typ boxu: Pasívne, o výhrev sa stará iba heatbed 3D tlačiarne
  • Váha: 15,7 kg
  • Základné balenie obsahuje: Všetky komponenty nutné na zostavenie boxu (časti rámu, priehľadné bočnice, horné a spodné plechy, montážny materiál, výstuha rámu 3D tlačiarne), teplotný snímač a dokumentáciu. Držiaky a voliteľné 3D tlačené príslušenstvo viditeľné na niektorých fotkách nie je súčasťou balenia.

Dodatočné parametre

Kategória: FDM tlačiarne
Hmotnosť: 16 kg
Vhodný pre 3D tlačiareň: Originál Prusa i3 MK2 / MK2S / MK3 / MK3S

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.