Nylon AF80 Aramid 1,75mm prírodný Fillamentum 600 g

Kód: NYLAF175FM06NL
Neohodnotené
Značka: Fillamentum
€93,86 / ks €78,22 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
24.4.2024

Špeciálna veľmi odolná nylonová struna pre 3D tlač na technické aplikácie s aramidovými vláknami 1,75 mm 0,6 kg

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Fillamentum Nylon AF80 Aramid je špeciálny high-tec materiál s aramidovými vláknami určený pre 3D tlač pomocou FDM / FFF technológií. Tento technický filament má skvelé tribologické vlastnosti a odolnosť voči opotrebovaniu. Odoláva vyššiemu zaťaženiu statickým tlakom ako neplnený Nylon FX256. Je tiež tvrdší a veľmi dobre odoláva teplotám aj chemickým látkam. Svoje vlastnosti si tiež si zachováva aj pri nízkych teplotách. Môžete ich použiť pre tlač častí, ktoré sú pod stálym zaťažením napríklad ložiská, ozubené kolesá, spevňovacie diely atď. Je vhodný pre tlač elektrických a elektronických zariadení. Použitie pre kontakt s potravinami sa neodporúča. Aramidové vlákna tiež zlepšujú tlačové vlastnosti samotného nylonu. Spoločnosť Fillamentum u tohto produktu zaručuje vysokú presnosť rozmerov v tolerancii +/- 0,1 mm. Počas výroby je vyrábané vlákno s čo najlepšou stabilitou priemeru, zaoblenosti a farby.

Vlastnosti:

- dobrá priľnavosť medzivrstiev
- Hladký povrch
- Tribologické vlastnosti
- Vyššia pevnosť v ťahu
- Odolnosť voči teplu
- Nízka hustota
- Odolnosť voči nárazu

Priemerná tolerancia: +/- 0,1 mm
Pracovná teplota: 235 - 260 ° C
Vyhrievaná podložka: 80 - 105 ° C
Hmotnosť: 600 g vlákna (+ 230 g cievka)

Tipy pre tlač:

Pre dobrú priľnavosť pri tlači k podložke odporúčame použiť prípravok Magigoo.
Výrobok je citlivý na vlhkosť - uchovávajte v ochrannom obale.
Dĺžka návinu na cievke (1,75 mm) je 243 metrov.

Dodatočné parametre

Kategória: Nylon (PA)
Hmotnosť: 1.1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,6 kg
Vlastnosť filamentu: odolný, teplotne odolný, nízky súčiniteľ trenia
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Pracovná teplota: 220 -235°C
Odporúčaná teplota podložky: 80-105°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Fillamentum je značka kvalitných vlákien pre 3D tlač, ktoré vyvíja a vyrába firma Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. Táto spoločnosť sa nachádza sa v juhovýchodnej časti Českej republiky v meste Hulín, kde funguje už od roku 2011.
 
Vývoj tejto českej značky s celosvetovým ohlasom zaisťujú odborníci z odboru plastikárenstva s viac ako 15 rokmi skúseností. Zameriavajú sa na záruku kvality a prináša nové trendy a materiály.
V ich ponuke nájdete:
 
Viac ako 40 odtieňov najpredávanejšieho materiálu, čím je PLA. Premium PLA prináša slávne odtiene Vertigo Grey a Vertigo Galaxy. Pre pozornosť je nevyhnutné spomenúť materiál Crystal Clear PLA, ktorý sa vyznačuje pre PLA nezvyčajne vysokú priesvitnosťou.
 
Fillamentum ponúka tiež 18 farieb vysoko kvalitného ABS a 4 odtiene filamentu WOOD s dreveným vzhľadom, ktorý je obohatený o reálne drevené piliny.
 
Pre náročnejších zákazníkov sú v ponuke tiež technické materiály ako nylon, pružný materiál Flexfill (o dvoch stupňoch tvrdosti - Shore 98A a mäkšie 92A) alebo filament ASA, ktorý je vhodný pre vonkajšiu tlač. Ten je ponúkaný v 8 farbách.
 
Ohlasy od verejnosti prichádza tiež na technický materiál CPE, ktorý je novým trendom v 3D tlači. Oproti PETG je veľmi odolný a pritom sa veľmi dobre tlačí. Materiál CPE je dodávaný firmou Fillamentum v 10 farbách.
 
Ich špecialisti vyvíja veľké úsilie, aby mohli na trh prinášať nové materiály a aby tak uspokojili aj tých najnáročnejších zákazníkov nielen v hobby odvetví, ale aj v priemyselnom prostredí.
 
 Fillamentum, je záruka kvality, na ktorú sa môžete spoľahnúť!