PLA filament 1,75 mm čierny Devil Design 1 kg

Kód: PLA175DD1BK
1 hodnotenie
Značka: Devil Design
–13 %
Devil Design tlačová struna PLA, black, 1,75 mm, 1 kg, RGB 0, 0, 0; Pantone C2
–13 % €18,90 / ks €15,75 bez DPH €18,90 / 1 kg
Skladom (>15 ks)
Môžeme doručiť do:
17.6.2024
Devil Design tlačová struna PLA, black, 1,75 mm, 1 kg, RGB 0, 0, 0; Pantone C2

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Tlačové struny polského výrobce Devil Design sú ponúkané v širokej škále farieb. Výrobca garantuje hrúbku tlačovej struny +/-0,05 mm.

Čierne PLA je jedním z nejpoužívanějších barevných odstínů PLA od tohoto výrobce. 

Materiál PLA je najčastejšie používaným materiálom pre technológiu tlače FDM, vhodným aj pre tlač veľkých predmetov. 

1kg materiálu je navinutý na transparentnej cievke a je vákuovo zabalený spolu s pohlcovačom vlhkosti v kartónovej krabici. V každom balení je vložený štítok s informáciami o doporučenom nastavení tlačových teplôt.

Vonkajší priemer cievky 200mm, vnútorný otvor 52mm, šírka 70mm. Hmotnosť cievky vrátane obalu 1,4kg. Približná dĺžka vlákna v tomto balení je 330m.

Vhodnosť použitia PLA: 

PLA sa ľahko tlačí, je biologicky odbúrateľné (teda aj šetrné k životnému prostrediu). Idevšak o materiál, ktorý nie je vhodný na vonkajšie použitie, degraduje a krehne pokiaľ je vystavený UV žiareniu. Nie je ani teplotne odolný. Už pri 30 - 50°C výtlačky mäknú a deformujú sa. Preto nie je vhodné výtlačky voziť v automobiloch. PLA je horľavý materiál, preto doporučujeme nenechávať tlačiareň pri tlači s týmto materiálom dlhodobo bez dozoru. 

Povrchová úprava PLA - materiál nie je možné ľahko obrúsiť, brúsením (trením) vzniká teplo, ktoré spôsobuje "ťahanie" vlákien z výtlačku. Preto je vhodné pri ručnom brúsení výtlačok chladiť napr. tým, že ho budete brúsiť pod vodou. Z rovnakého dôvodu sa do výtlačku ťažko vŕtajú diery (problém so zahriatím). Materiál je vhodné nastriekať najprv plničom (používaný v modelárčine) a následne obrúsiť, znovu prestriekať a stále dokola až je model pre nás dokonale hladký a potom ho prestriekať farbou. Výsledný model je tiež možné vložiť do "omielačky" spolu so škrupinami, kameňmi, zvyškami filamentov, kúskami výtlačkov a zbaviť sa tak nežiaducich chýb, zvyškov podpôr a pod.

Lepenie PLA: sekundové lepidlo s aktivátorom v speji (niekedy stačí aj samotné sekundové lepidlo)

Doporučené nastavenie tlače PLA: Pre tlač stačí použitie bežne používaných trysiek (mosadz). Priemer trysky volíme podľa jemnosti povrchu aký chceme dosiahnouť  resp. podľa nastavenia sily vrstiev pri tlači. Na toto optimálne nastavenie existuje prepočtový vzorec, avšak stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm - tzn. keď chceme hrúbku vrstvy 1,25 nemala by mať tryska väčší priemer ako 0,3 mm. Pri silnejších vrstvách používame  trysku s väčším priemerom  pri slabších naopak s menším.

Teplota podložky - nie je nutný výhrev alebo len pre lepšiu priľnavosť materiálu k podložke do 50°C. Pre ešte lepšie uchytenie predmetu k podložke doporučujeme použitie spreju 3DLAC alebo lepiacu tyčinku Easy stick Tesa 12g. Všeobecne však materiál PLA dobre drží na podložke i bez adhezíva.

Doporučené nastavenie : Teplota tlače: 208°, retrakcia 0,8mm, rýchlosť 60mm/s (outline 70%), vrstva 0,2mm - 0,05mm. Pri použití tlačiarne s PEI fóliou je nutné podložku riadne odmastiť.   Výsledný výtlačok je hladký, pomerne lesklý a bez viditeľných chýb.

Tlač materiálu PLA s podporami - vhodné podpory pre výtlačky sú z rovnakého materiálu teda PLA alebo PVA (vodourozpustný materiál), nie je vhodný HIPS.

 Pre skladovanie doporučujeme zabezpečiť suché prostredie.  Pri nevhodnom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa prejavuje pri tlači ako bublinky na povrchu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: PLA 1,75
Hmotnosť: 1.5 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: čierna
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Pracovná teplota: 200 - 235 ° C
Odporúčaná teplota podložky: 50 - 60°C
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Devil Design je európsky výrobca plastových strún pre 3D tlač. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a v roku 2014 zahájila výrobu vlastného vlákna používaného v 3D tlačiarňach. 

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, vďaka ktorým sú struny vo vysokej kvalite, bez bublín a neobsahují žiadne nečistoty, ktoré by mohly spôsobovať problémy pri tlači. Priemer a tvar strún je testovaný v priebehu výrobného procesu a vďaka tomu výrobca garantuje fixný priemer každej struny. Pre zachovanie najvyššej kvality materiálu je každá cievka vákuovo zabalená společne s vysúšacím vrecúškom a vložená do kartónovej krabice a doplnená o etiketu popisujúcu obsah. Výrobca tiež uvádza doporučené nastavenie pre 3D tlač. 

Výrobca Devil Design uvádza na trh filamenty s priemerom 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v širokej škále farieb.

V prípade záujmu vyskúšať materiály od tohto výrobcu, napíšte nám o vzorky zdarma.