PEIJet 1010 natur špeciálna struna 1,75mm 0,5 kg Filament-PM extra odolná

Kód: PEI175PM05NL
Neohodnotené
Značka: Filament-PM
€110 / ks €91,67 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
21.10.2021

Špeciálne filament Plasty Mladeč, 1,75 mm natural prírodná 500 gramov

Detailné informácie

Podrobný popis

Základom tohto materiálu sú polyetherimidová vlákna Ultem 1010, ktorá nachádza využitie v najrôznejších odvetviach od elektroniky a energetického priemyslu cez Automotiv až po medicínu.

Vyniká množstvom excelentných vlastností, je vysoko teplotne odolný (je schopný zniesť viac ako 200 ° C) a stály, obsahuje samozhášavé prvky a disponuje certifikáciami UL94 a 5VA. Je extrémne pevný, húževnatý a odolný voči okolitým vplyvom.

Prosím, postupujte podľa nižšie uvedených odporúčaní a predpísaných teplôt (viď technický list popr. Parametre produktu), iné zaobchádzanie môže mať za následok okrem nevydareného tlače tiež poškodenie samotného materiálu, tlačiarne či jej súčastí.

PEIJet 1010 je materiál pre pokročilých tlačiarov a skôr industriálnej tlačiarne so špecifickými možnosťami nastavenia tlače. Vyžaduje tiež dodržiavanie postupov pri manipulácii i uchovávanie.

Je extrémne náchylný na vlhkosť a už po 10 minútach absorbuje časť vody zo vzduchu, ktorá môže následne ovplyvniť pevnosť výtlačku. Pred každým použitím je teda nutné materiál vysušiť najlepšie v 120°C. Ak je materiál riadne vysušený, môže sa výsledný objekt pevnostne rovnať napríklad hliníkovému dielu.

Pre tlač je nevyhnutné na podložku aplikovať špeciálne lepidlo, pre perfektné prvú vrstvu odporúčame lepidlo aplikovať v troch vrstvách.

Je tiež nutné použiť tlačiareň s uzavretou komorou vyhriatu minimálne na 70°C.

Po dokončení tlače sa materiál pri postupnom chladnutia komory zmršťuje a kvôli svojej pevnosti je schopný roztrhnúť podložku, myslite preto na čo najrýchlejší premiestnenie výtlačku preč.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,5 kg
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 90 - 110°C
Pracovná teplota: 230 - 250°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Tlačové struny  - filamenty PM sa vyrábajú v stredisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tlačové struny sú kvalitné a veľmi obľúbené u majiteľov Reprap tlačiarní, najmä materiál PLA. 

Výrobca sa neustále zdokonaľuje v technologii výroby, ale aj vo vyhovení potrieb zákazníkov. Teraz vyrába struny v dvoch základných priemeroch a to 1,75 mm a 2,9 mm. Samozrejmosťou je široká ponuka farieb a kontrola akosti strún.

Ak máte záujem o tlačiarenskú strunu od výrobcu Mladeč a nevyhovuje Vám farba, kontaktujte nás. Aj také požiadavky vieme riešiť.