INNOVATEFIL PEEK filament natural 1,75 mm 400 g

Kód: PEEK175IF75NL
Neohodnotené
Značka: Innovatefil
€376 / ks €313,33 bez DPH €501,33 / 1 kg
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024
INNOVATEFIL PEEK tlačová struna natural - 1,75 mm 400 g

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

SMARTFIL INNOVATEFIL PEEK:

PEEK (PolyEtherEtherKetone) udržiava svoje mechanické vlastnosti až do 250 ° C a je odolný voči širokému spektru chemikálií. Vďaka tomu je tento vysoko špecializovaný polymér ideálny pre náročné prevádzkové prostredie. PEEK sa bežne používa v automobilovom a leteckom priemysle na výrobu rúr, tesnenia, ložísk a konzol. Tlačová struna má pevnosť v ťahu 98 MPa, ohybový modul 3,8 GPa a pevnosť v rázu (Notched Izod) 8 kJ / m2. Hodnoty mechanických vlastností tlačených dielov sa líšia v závislosti od tvaru, štruktúry a výplni. Časti môžu byť po tlači žíhané.

Charakteristika:

- pri zachovaní svojich mechanických vlastností znáša trvale teploty až do 250 ° C!
- je odolný proti väčšine chemikálií (s výnimkou kyseliny sírovej a silne oxidovaných médií)
- má veľmi dobrú odolnosť voči UV žiareniu
- k taveniu materiálu dochádza pri 343 ° C.
- tvrdosť podľa Shore 84,5 D

- Priemer: 1,75 mm (± 0,03)

- Pracovná teplota: 400 ° C
- Teplota komory:> 120 ° C

Pred nákupom tohto vysokoteplotného polymérového filamentu sa prosím uistite sa, že Vaše zariadenie umožňuje tieto teploty tlače!

 

Odporúčania pre tlač:

PEEK je vysokoteplotné termoplast vhodný pre náročné aplikácie a ako taký je náročnejšie ho tlačiť. Teplota tlače je 400 ° C, spolu s teplotou tlačovej podložky 120 ° C. Tlač v uzavretom boxe nie je nutný, ale pre dosiahnutie minimalizácia deformácií a ochranu pred prievanom tlač odporúčame uzavrieť. Kvôli tlače pri vysokých teplotách je dôležitý starostlivo vyrovnaný bed a dodržanie správnej vzdialenosti trysky k podložke a to 300-400 mikrónov s výškou prvej tlačovej vrstvy 300 mikrónov. Pri správnom nastavení zabránite upchatiu trysiek alebo tavenie konštrukcie. Pre tlač PEEK sa všeobecne používa plošina, pretože je ľahšie ju odstrániť z lôžka, než časť s plochým dnom. Vlákno by malo byť skladované v prostredí bez vlhkosti, pretože vlhkosť môže vážne ovplyvniť kvalitu tlače. Pokiaľ dôjde k bublinám pri tlači, je úroveň vlhkosti 3D filamentu príliš vysoká. Vysúšanie vykonajte pri teplote 150 ° C po dobu 3-4 hodín. Pre zlepšenie vlastností materiálu, môžete PEEK po vytlačení žíhať obvyklým spôsobom.

 

Veľkosti balenia: S 400g

Recyklovateľné. Môže prísť do styku s potravinami.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne
Hmotnosť: 1.32 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,4 kg
Vlastnosť filamentu: odolný, teplotne odolný, UV rezistentný
Pracovná teplota: 400±30°C
Odporúčaná teplota podložky: 120°C
Tolerancia/priemer: ±0,03 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Produktová rada veľmi špecializovaných tlačiarenských materiálov od španielskej spoločnosti Smart materials 3D, ktorá ponúka i produkty rady Smartfil. Obidve tieto rady sú dostupné na našom eshopu. 

Od rady Innovatefill nájdete v našej ponuke napr. Polykarbonát, Kopolyester, Peek, Ultem, Hydrosoluble - vodourozpustný, TPU Hardness a ďalšie.