PETG Magneto filament magneticky detekovateľný sivý 1,75 mm Smartfil 750g

Kód: PETGMDT175SF75NL
Neohodnotené
Značka: Smartfil
€62,04 / ks €51,70 bez DPH
Na objednanie EU
Môžeme doručiť do:
12.7.2024

PETG MDT - magneticky detekovateľný termoplast; tlačová struna natural - sivá 1,75 mm Smartfil 

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Vyskúšajte najmodernějšiu novinku vo svete trojrozmernej tlače!

SMARTFIL PETG Magneto - detekovateľný všetkými typmi detektorov aj pri veľmi malom množstve.

Tento špeciálny filament pre 3D tlač bol navrhnutý tak, aby bol detekovateľný akýmkoľvek typom detektora, aj keď je tento materiál prítomný vo veľmi malých častiach.

Tieto vlastnosti sú zvlášť vhodné pre potravinársky priemysel, kde je nevyhnutná absencia kontaminantov akéhokoľvek pôvodu a uplatníte ho aj pri výrobe senzorov, inteligentných obalov apod. Okrem toho má toto 3D tlačové vlákno vysokú rozmerovú stabilitu. Môže byť v kontakte s potravinami, odoláva vlhkosti, hubám a plesniam.

Na rozdiel od iných materiálov existujúcich na trhu plnených feromagnetickými práškami, je PET-G MDT detekovateľný všetkými typmi detektorov kovov dostupnými na trhu. Ako permanentným magnetom, tak aj najmodernejšími detektormi s vyváženými cievkami. Jeho zloženie nevyžaduje použitie ocelových vlákien alebo kovových práškov. Neobsahuje uhlíkové vlákna, grafit ani sadze. Preto pri tlači s týmto PET-G MDT materiálom nedochádza k nežiaducemu uvolňovaniu malých, ťažko identifikovateľných častíc (alebo prachu), ktoré by sa mohly rozptýliť v pracovnom prostredí a kontaminovať tak proces alebo hotové výrobky.

Tento materiál je nevyhnutné tlačiť pomocou trysky s minimálnym priemerom 0,6 mm a výškou vrstvy väčšou než 0,2 mm, čím zabránite nechcenému upchatiu extruderu. 

Po tlači doporučujeme použiť tlačovú strunu CLEAN, aby ste sa vyhli zafarbeniu následujúcich výtlačkov. 

Priemer: 1,75 mm (±0,03)
Pracovná teplota: 220-240°C
Teplota podložky: 70-90°C

Veľkosť balenia: M 750g
Veľké balenia XL 3,3kg, XXL 5,6kg, XXXL 7kg sú k dispozícii na objednávku s termínom dodania 2-6 týždňov.

Biokompatibilný. Recyklovatelný. Magneticky detekovateľný. 

Tento materiál môže prísť do styku s potravinami.

Splnenie náročných požiadavkov pre FCM (Food Contact Material) je doložené v Prehlásení o zhode s Nariadením EU 1935/2004 a ďalšími európskymi predpismi. Toto prehlásenie nájdete tu: Kontakt materiálu s potravinami

 

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne
Hmotnosť: 1.1 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: sivá
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Vlastnosť filamentu: magneticky detekovateľný
Pracovná teplota: 220±10°C
Odporúčaná teplota podložky: 80-100°C

Samozhášivé ABS ukázka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Smart Materials 3D je španielský výrobca kvalitných tlačových strún disponujúci s najmodernejšími výrobnými technológiami.

Spoločnosť sídli v meste Alcalá la Real (Jaén) v Španielsku, kde vyvíja a vyrába sadu vlastných filamentov pre 3D tlačiarne pod značkou Smartfil. S rozvojom 3D tlače a jej rozširovania do bežného života sa koncom roku 2014 skupina miestnych podnikateľov rozhodla spustiť ambiciózny a vzrušujúci projekt, ponúknuť trhu vysoko kvalitné tlačové vlákna za veľmi priaznivú cenu.

Firma má od roku 1997 rozsiahle skúsenosti s polymérmi, čo predstavuje v oblasti výskumu a vývoja nových a inovatívnych tlačových vláken výhodu oproti konkurencii. Smart Materials 3D ponúka na trhu už dobre známe materiály ABS a PLA v krásnych netradičných farbách, ale i mnoho menej rozšírených materiálov ako Flex, Wood, HIPS, ABS H.I., PETG, Fireproof, Medical, Nylon, EP, PP a ďalšie.

K dispozícii sú struny s priemerom 1,75 mm a 2,85 mm na cievkach s hmotnosťou od 330 g až do 8 kg*! 

Firma Solidify 3D, s.r.o. je výhradným distribútorom  materiálu Smartfil pre Českú a Slovenskú republiku.

*Cievky vo veľkosti 3,3 kg -8 kg sú dostupné len na objednanie. V prípade záujmu o veľké balenie nás prosím kontaktuje na email: info@solidify3d.cz alebo tel:  +420 602 606 400, poprípade využite kontaktní formulár.