Prusament PC Blend Carbon Fiber Black 0,8 kg

Kód: PCCF175PA08B
Novinka Tip
Neohodnotené
€75,70 / ks €63,08 bez DPH €94,63 / 1 kg
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
20.6.2024

Prusament PC Blend Carbon Fiber, alebo PC-CF. je polykarbonát, doplnená uhlíkovými vláknami od Prusa Polymers. Oproti neupravenému Prusamentu PC Blend má vyššiu priestorovú stálosť, dobrú odolnosť proti UV žiareniu a bežným chemikáliám, vyššiu pevnosť a tuhosť, ale predovšetkým vysokú teplotnú odolnosť.

  • Priemer vlákna: 1,75 mm
  • Presnosť: ± 0.04 mm
  • Balenie: 800 g 


Pozor! Na tlač tohto materiálu použite tvrdenú trysku!

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Prusament PCCF je variantom klasického PC Blendu s prídavkom uhlíkových vlákien. Na rozdiel od čistého PC Blendu sa prakticky nekrúti pri tlači a má pekný matný finish. V porovnaní s väčšinou bežných materiálov je odolnejší proti UV žiareniu a bežným chemikáliám. Oproti klasickému PC Blendu je PCCF o niečo ľahší (cca 5% rozdiel).

Vedeli ste, že: Uhlíkové vlákna vo vnútri filamentu sa získavajú recykláciou odpadu z výrobného procesu alebo z uhlíkových kompozitov po skončení ich životnosti.

Čistý polykarbonát drží veľmi zle na tlačovej podložke, kvôli vysokej tepelnej rozťažnosti sa pri chladnutí deformuje. Prusa Polymers do polykarbonátu teda pridávajú prímesi, ktoré tlač uľahčia, zlepšia adhéziu s tlačovou podložkou, obmedzia deformovanie a praskanie, a to všetko pri zachovaní výborných mechanických vlastností polykarbonátu.

Každá cievka Prusamentu na sebe nesie QR kód. Naskenujte ho a pozrite si online všetky dáta z procesu výroby vašej konkrétnej cievky!

 Tento filament je potrebné udržiavať čo najviac v suchu, pretože je hyperskopický.

Dodatočné parametre

Kategória: Špeciálne
Hmotnosť: 1.4 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: čierna
Hmotnosť bez obalu: 1 kg
Teplota tlače: 280-290 °C
Odporúčaná teplota podložky: 100-120 °C
Tolerancia/priemer: +/- 0,04 mm
Hmotnosť samotnej cievky: 193 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.