PLA filament GLOW svietiace v tme fialový 1,75mm Fiber3D 1kg

Kód: PLA175FR1GIDVT
Neohodnotené
Značka: FIBER3D
€33 / ks €27,50 bez DPH
Na dopyt
Položka bola vypredaná…

Fiber3D tlačová struna PLA gid glow in the dark violet 1000g

Detailné informácie

Podrobný popis

Svítící modrá

Vlákno značky FIBER3D svietiace v tme vám ponúkne zaujímavé využitie pre vaše kreatívne výtvory.

Tento filament je vhodný pre použitie do 3D tlačiarní, pri tlači nevylučuje chemický zápach a je biologicky odbúrateľný. PLA sa radí medzi kompostovateľné materiály, pretože vstupné surovinou sú škroby z obnoviteľných prírodných zdrojov. V prípade tlače veľkých súčiastok u neho navyše nedochádza k nežiaducemu zmršťovanie.

Opis materiálu: PLA, Polylactic acid, kyselina polymléčná je bioplastom vyrábaným z kukuričného škrobu. Má podobné vlastnosti ako plasty, ktoré sú vyrábané z ropy, je však oveľa šetrnejšie k prírode. Pomocou tetrahydrofurenu ho možno rozpustiť, taktiež prípadné dlhodobé vystavenie acetónu môže spôsobiť naleptaniu povrchu. Nevýhodou je nižšia teplotná odolnosť - T max je cca 55 ° C. V porovnaní s ABS je pevnosti materiálu vyššia, materiál je lepšie vytlačiteľnej. PLA možné aktívne chladiť pri tlači, nepotrebuje vyhrievanú podložku. Teplota tlače u PLA je 190 - 220 ° C.

Povrchová úprava: tento materiál možno len ťažko opracovávať vzhľadom na to, že pri obrusovanie alebo vŕtaní do výrobku vzniká teplo, ktoré spôsobuje natavenie (tzv, "poťahovanie") vlákien z výtlačku. Možno preto odporučiť chladenie výtlačku, napr. Chladenie vodou pri ručnom brúsení. Materiál je možné tiež nastriekať najprv plničom (používaný v modelařina), potom ho zbrúsiť, nádledně opäť prestriekať a obrúsiť. Tieto činnosti potom opakovať dovtedy, kým pre Vás výtlačok nie je dokonale hladký. Výsledný model možno tiež prestriekať farbou. Je možné ho tiež možné vložiť do "omílačky" spolu škrupinové, kamene, zvyšky filamentov alebo kúsky výtlačkov.

Skladovanie: odporúčame zabezpečiť skladovanie v suchom prostredí. Pri zlom skladovaní vo vlhkom prostredí pohlcuje vlhkosť, čo sa môže negatívne prejaviť pri tlači napr. Ako bublinky na povrchu. Chráňte pred teplom.

Hlavné výhody materiálu:

svietia v tme
malé zmršťovanie pri chladnutí - nie je nevyhnutná vyhrievaná podložka alebo uzavretá tlačová komora
dobrá kvalita výtlačkov aj pri vysokej rýchlosti tlače
rozpustné v hydroxide sodnom
biologicky odbúrateľný materiál
Hmotnosť vr. balenie: 1,36 kg; Vonkajší priemer cievky: 200 mm; Priemer stredového otvoru: 56 mm; Šírka cievky: 64 mm.

Materiál je dodávaný v kartónovej krabici, vákuovo zabalený spolu so silikagélom, ktorý pohlcuje vlhkosť.

Poznámka: Intenzita svietenia v tme závisí na nasvietenie svetlom. Pre dosiahnutie čo najväčšej svietivosti (svetelného efektu), je model nutné vystaviť dostatočne silnému zdroju UV žiarenia.

Vyrobené v Číne

Dodatočné parametre

Kategória: PLA 1,75
Hmotnosť: 1.2 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: svietiace v tme, fialová
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Pracovná teplota: 190 - 210°C
Odporúčaná teplota podložky: 0-70°C
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: