ASA filament červený 1,75 mm Devil Design 1 kg

Kód: ASA175DD1RD
Novinka
Neohodnotené
Značka: Devil Design
€24,40 / ks €20,33 bez DPH €24,40 / 1 kg
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
1.12.2021
ASA tlačová struna pre vonkajšie použitie, red, 1,75mm, 1kgUV stabilný termoplast

Detailné informácie

Podrobný popis

Prinášame vám novinku od poľského výrobcu Devil Design. Žiarivá oranžová 3D struna ASA svojimi prednosťami pripomína ABS, ale naviac je vhodná pre použitie v exteriére. 

Výnimočné mechanické a tepelné vlastnosti, spolu s vynikajúcou stabilitou voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, predurčujú tento materiál pre vonkajšie aplikácie. Oproti ABS má taktiež väčšiu tuhosť, dobre odoláva chemickým látkam a jeho povrch je viac lesklý a takmer nežltne. Problém mu nerobia ani povrchové úpravy ako brúsenie, frézovanie, farbenie atď.

Pre svoje jedinečné vlastnosti je materiál ASA často využívaný v automobilovom priemysle, kde musia komponenty odolávať dlhodobo vysokej záťaži, slnečnému svitu a častým výkyvom teplôt. 

Tlačové vlákno z tohto materiálu je teda vhodné aj pre náročných užívateľov FDM tlačiarní. Mimo iné ho je možné doporučiť pre 3D tlač funkčných prototypov, strojárskych nástrojov i koncových výrobkov.

Nie je vhodný pre mediciálne aplikácie. 

Doporučené nastavenie: 

ASA od Devil Design tlačte na 230 - 240° C s podložkou vyhrievanou na 90-100°C. 

Cievka s tlačovou strunou je vákuovo zabalená spolu s pohlcovačom vlhkosti a umiestnená v kartónovej krabici. V každom balení je vložený štítok s informáciou o doporučenom nastavení tlačových teplôt.

Vonkajší priemer 200mm, vnútorný otvor 52mm, šírka 70mm. Hmotnosť cievky vrátane obalu 1,4kg.

 Výrobca garantuje hrúbku tlačovej struny +/-0,05 mm.

Dodatočné parametre

Kategória: ASA 1,75mm
Hmotnosť: 1.5 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: oranžová
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 90 - 100°C
Pracovná teplota: 230 - 240°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Devil Design je európsky výrobca plastových strún pre 3D tlač. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a v roku 2014 zahájila výrobu vlastného vlákna používaného v 3D tlačiarňach. 

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, vďaka ktorým sú struny vo vysokej kvalite, bez bublín a neobsahují žiadne nečistoty, ktoré by mohly spôsobovať problémy pri tlači. Priemer a tvar strún je testovaný v priebehu výrobného procesu a vďaka tomu výrobca garantuje fixný priemer každej struny. Pre zachovanie najvyššej kvality materiálu je každá cievka vákuovo zabalená společne s vysúšacím vrecúškom a vložená do kartónovej krabice a doplnená o etiketu popisujúcu obsah. Výrobca tiež uvádza doporučené nastavenie pre 3D tlač. 

Výrobca Devil Design uvádza na trh filamenty s priemerom 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v širokej škále farieb.

V prípade záujmu vyskúšať materiály od tohto výrobcu, napíšte nám o vzorky zdarma.