ASA Extrafill "Natural" 1,75mm 3D filament 750g Fillamentum

Kód: ASA175FM75NL
Neohodnotené
Značka: Fillamentum
€25,30 / ks €21,08 bez DPH €33,73 / 1 kg
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
30.7.2024
Fillamentum tlačová struna, 1,75 mm, prírodná, 0,75 kg

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Tlačové struny českej značky Fillamentum patrí medzi materiály špičkovej kvality a zaručujú bezproblémovú tlač. Pri výrobe je použité laserové meranie hrúbky materiálu a tým je zabezpečený konštantný priemer struny po celej jej dĺžke. Struny značky Fillamentum sú chránené dvojitým obalom proti pôsobeniu UV žiarenia a v každom balení je prítomný vysúšací sáčok, ktorý zabraňuje prípadnému pôsobeniu vlhkosti na materiál. Tlačové filamenty predávané pod obchodnou značkou Fillamentum sú vyrábané v širokej palete farieb podľa farebného vzorkovníka RAL.

ASA je veľmi podobný ABS. Oproti ABS má však väčšiu tuhosť, je rezistentný voči UV žiareniu a vykazuje nízku hladinu žltnutia. Zmrštenie tohto materiálu je podobné ako u ABS. Prednosťou tohto materiálu je výborná odolnosť voči poveternostným podmienkam. U filamentu ASA je možné využiť povrchovej úpravy pomocou acetónu a tiež je dobre brúsiteľný.

Použitie: vhodný pre výrobu prototypov, strojárskych nástrojov i koncových výrobkov pre bežné použitie vrátane využitia pre tlač dielov pre vonkajšie aplikácie. Tlač je ucelená a pevná, vhodný aj na malé detaily, vytlačený objekt je matný.


Materiálový list

Dodatočné parametre

Kategória: ASA 1,75mm
Hmotnosť: 1.32 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 0,75 kg
Vlastnosť filamentu: UV rezistentný
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 60 - 100°C
Pracovná teplota: 250 - 255°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Fillamentum je značka kvalitných vlákien pre 3D tlač, ktoré vyvíja a vyrába firma Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o. Táto spoločnosť sa nachádza sa v juhovýchodnej časti Českej republiky v meste Hulín, kde funguje už od roku 2011.
 
Vývoj tejto českej značky s celosvetovým ohlasom zaisťujú odborníci z odboru plastikárenstva s viac ako 15 rokmi skúseností. Zameriavajú sa na záruku kvality a prináša nové trendy a materiály.
V ich ponuke nájdete:
 
Viac ako 40 odtieňov najpredávanejšieho materiálu, čím je PLA. Premium PLA prináša slávne odtiene Vertigo Grey a Vertigo Galaxy. Pre pozornosť je nevyhnutné spomenúť materiál Crystal Clear PLA, ktorý sa vyznačuje pre PLA nezvyčajne vysokú priesvitnosťou.
 
Fillamentum ponúka tiež 18 farieb vysoko kvalitného ABS a 4 odtiene filamentu WOOD s dreveným vzhľadom, ktorý je obohatený o reálne drevené piliny.
 
Pre náročnejších zákazníkov sú v ponuke tiež technické materiály ako nylon, pružný materiál Flexfill (o dvoch stupňoch tvrdosti - Shore 98A a mäkšie 92A) alebo filament ASA, ktorý je vhodný pre vonkajšiu tlač. Ten je ponúkaný v 8 farbách.
 
Ohlasy od verejnosti prichádza tiež na technický materiál CPE, ktorý je novým trendom v 3D tlači. Oproti PETG je veľmi odolný a pritom sa veľmi dobre tlačí. Materiál CPE je dodávaný firmou Fillamentum v 10 farbách.
 
Ich špecialisti vyvíja veľké úsilie, aby mohli na trh prinášať nové materiály a aby tak uspokojili aj tých najnáročnejších zákazníkov nielen v hobby odvetví, ale aj v priemyselnom prostredí.
 
 Fillamentum, je záruka kvality, na ktorú sa môžete spoľahnúť!