Original Prusa i3 MK3 to MK3S+ upgrade kit

Kód: MK3S-MK3P
Neohodnotené
€93 / ks €77,50 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024

Upgrade balíček, ktorý obsahuje diely pre prestavbu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK3 na Original Prusa i3 MK3S+. Upgrade obsahuje kompletne prepracovaný extrudér a nový filament senzor.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Čo získate v rámci tejto aktualizácie?


NOVÝ SENZOR filamentu
Senzor v predchádzajúcej generácii nefungoval s niektorými typmi filamentov celkom správne. Nový hybridný senzor používa optický člen, ktorý je spínaný jednoduchou mechanickou páčkou. Nie je preto náchylný na farbu či typ filamentu (môže byť kľudne priehľadný) a nehrozí mechanická únava pri častých zmenách filamentu.

JEDNODUCHŠIE servisované
Pretože je extrudér úplne prepracovaný, nie je už potreba všetko rozoberať v prípade, že chcete vymeniť trysku alebo PTFE trubičku. Naviac je teraz tryska a motor extruderu oveľa bližšie osi X, čo znamená menšiu vibrácie a lepšiu kvalitu tlače.

LEPŠIE CHLADENIE
Vďaka vylepšenému návrhu celého extruderu došlo k zlepšeniu prietoku vzduchu, čo vedie k efektívnejšiemu chladenie tlačiarne. Zároveň sme sa zamerali na lepšie chladenie tlačených objektov, teda sú tlačiarne MK3S / M2.5S vhodnejšie pre tlač flexibilných materiálov.

Balenie obsahuje:
IR senzor filamentu + kabeláž
PTFE trubička
Fan-Shroud-black (plastový diel vytlačený z ABS)
Skrutky a matky, oceľová gulička, magnety
textilné rukáv
300g čierny PETG filament na vytlačenie dielov extruderu

Dodatočné parametre

Kategória: 3D tlačiarne
Hmotnosť: 0.4 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prusa i3 je 3D tlačiareň Jozefa Prušu a jeho firmy Prusa Research vyvinutá vo svojej pôvodnej podobe v roku 2012. Podobne ako iné tlačiarne z projektu RepRap je tlačiareň schopná vytlačiť sama svoje kľúčové komponenty a navyše je to otvorený hardvér, teda okrem jej základnej podoby sa vyskytuje i rad neoficiálnych variantov. K roku 2016 sa jednalo o najrozšírenejší 3D tlačiareň na svete a firma PrusaResearch mala obrat v desiatkach miliónov mesačne. Pomerne nízka cena, jednoduchosť zostavenie a modifikácie ju spopularizovali ako vo svete nadšencov tak profesionálov. Predovšetkým v zahraničí je využívaná aj k učebným účely. Vzhľadom k tomu, že je tlačiareň "open source" vzniklo mnoho variantov produkované firmami aj jednotlivci po celom svete a ako mnoho ostatných RepRap tlačiarní Prusa i3 je schopná vytlačiť niektoré svoje vlastné diely.