PLA Tasty Pack (1,75 mm; 5x0,3 kg) Filament PM

Kód: PLA175PM15PCK
Tip
Neohodnotené
Značka: Filament-PM
€41,91 / ks €34,93 bez DPH
Na objednanie CZ
Môžeme doručiť do:
15.12.2022

Šťavnatý výber, to najlepšie z ponuky PLA farbičiek Filamentu-PM. V tomto výbere nájdete:

  • PLA Perlová Modrá 300g
  • PLA Perlová Červená 300g
  • PLA Žltá 300g PLA Ružová 300g
  • PLA Graphite Black 300g.

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Skvelý výber tých najlepších farieb z PLA materiálu.  

TLAČOVÉ NASTAVENIE

Tryska: 200 - 220°C

Vyhr. podložka: 60 °C

Štandardná 0.4mm tryska.

 

Vhodnosť použitia PLA: 

PLA filament sa ľahko sa tlačí, je biologicky odbúrateľné (teda aj šetrné k životnému prostrediu). Ide však o materiál, ktorý nie je vhodný na vonkajšie použitie, degraduje a krehne pokiaľ je vystavený UV žiareniu. Nie je tiež teplotne odolný. Už pri 30 – 50 °C výtlačky mäknú a deformujú sa. Preto nie je vhodné výtlačky voziť v automobiloch. PLA je horľavý materiál. Preto odporúčame nenechávať tlačiareň pri tlači s týmto materiálom dlhodobo bez dozoru. Hodí sa skôr na výtlačky do interiéru, je totiž dôležité mať na pamäti, že má nižšiu teplotnú odolnosť. Povrchová úprava PLA - materiál nie je možné ľahko obrúsiť, brúsením (trením) vzniká teplo, ktoré spôsobuje "ťahanie" vlákien z výtlačku. Preto je vhodné pri ručnom brúsení výtlačok chladiť napr. tým, že ho budete brúsiť pod vodou. Z rovnakého dôvodu sa ťažko do výtlačku vŕtajú diery (opäť problém so zahriatím). Materiál je vhodné nastriekať najprv plničom (používaný v modelárine) a následne obrúsiť, opäť prestriekať a stále dookola až je model pre nás dokonale hladký a potom ho prestriekať farbou. Výsledný model je tiež možné vložiť do "omielačky" spolu so škrupinkami, kameňmi, zvyškami filamentov kúskami výtlačkov... Lepenie PLA: sekundové lepidlo s aktivátorom v spreji (niekedy postačí aj samotné sekundové lepidlo) Odporúčané nastavenie tlače PLA: Pre tlač stačí použitie bežne používaných trysiek. Priemer trysky volíme podľa jemnosti povrchu akú chceme dosiahnuť  resp podľa nastavenia sily vrstiev pri tlači. Na toto optimálne nastavenie existuje prepočtový vzorec, nič menej stačí jednoduché pravidlo +-0,2mm – tzn keď chceme hrúbku vrstvy 1,25 nemala by mať tryska väčší priemer ako 0,3mm. Pri väčších vrstvách používame trysku s väčším priemerom pri slabších naopak s menším.

Dodatočné parametre

Kategória: Tlačové struny - filamenty
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Hmotnosť bez obalu: 1,5 kg
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Pracovná teplota: 200 - 220 °C
Podložka: 60 °C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Tlačové struny  - filamenty PM sa vyrábajú v stredisku Plasty Mladeč Zemědělského družstva Haňovice od roku 2013. Tlačové struny sú kvalitné a veľmi obľúbené u majiteľov Reprap tlačiarní, najmä materiál PLA. 

Výrobca sa neustále zdokonaľuje v technologii výroby, ale aj vo vyhovení potrieb zákazníkov. Teraz vyrába struny v dvoch základných priemeroch a to 1,75 mm a 2,9 mm. Samozrejmosťou je široká ponuka farieb a kontrola akosti strún.

Ak máte záujem o tlačiarenskú strunu od výrobcu Mladeč a nevyhovuje Vám farba, kontaktujte nás. Aj také požiadavky vieme riešiť.