ASA 275 filament Dark Grey 1,75 mm Spectrum 1 kg

Kód: ASA175SP1DGY
1 hodnotenie
Značka: Spectrum
€31,88 / ks €26,57 bez DPH
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
30.7.2024

Filament Spectrum ASA275 uv odolná tmavo sivá 1 kg, RAL 7011

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Filament Spectrum ASA 275 je profesionálny materiál určený pre použitie na stolových 3D tlačiarňach.

Zloženie ASA (akrylonitril-styrén-akrylát) bolo špeciálne upravené tak, aby bol materiál pružnejší, mal lepší tokové parametre, lepšiu adhéziu medzi tlačovými vrstvami a dochádzalo u neho k menšiemu zmršťovaniu. Jednou z hlavných výhod úpravy materiálu ASA 275 je naprostej zjednodušenie tlačových parametrov. Výrobca Spectrum uvádza, že sa tento technický materiál tlačí pri podobných teplotách ako materiál PLA. Môžete tak tlačiť veľké modely bez rizika deformácie počas chladnutia a to aj pomerne vysokou rýchlosťou tlače.

Podmienky pri tlači akéhokoľvek filamentu sa líši podľa nastavenia a typu použitej 3D tlačiarne. U materiálu ASA 275 to nie je nutné, ale ak Vám aj cez všetky uvedené výhody materiál nedrží na podložke, odmastite ju a aplikujte sprej či lepidlo na podporu priľnavosti.

ASA 275 je materiál odolný voči UV žiareniu a iným poveternostným podmienkam. Je vhodný pre tlač prototypov, funkčných výrobných nástrojov a prvkov, ktoré musia odolať meniacim sa poveternostným podmienkam, ale využije ho aj pre objekty každodenné potreby.

S 3D vláknom ASA 275 získa váš 3D model:

- vynikajúca odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu
- tepelný odpor
- lesk povrchu
- odolnosť voči UV žiareniu
- dokonalé spojenie / lamináciu vrstiev
- možnosť tlače na stolových 3D tlačiarňach bez vyhrievané komory

Všeobecné informácie:

Farba: Dark Grey
RAL:
Priemer: 1,75 mm
Rozmerová tolerancia: ± 0,05 mm
Teplota tlače: 200-240 ° C
Vyhrievaná podložka: 40-60 ° C
Čistá hmotnosť: 1000 g

Fyzikálne a termálne vlastnosti základného materiálu

Merná hmotnosť: 1,07 g/cm3
HDT (1,82 MPa, 6,4 mm): 85 ° C
VICAT (50 N, 50 ° C / h): 90°C
Horľavosť - UL94: 1,5 mm - trieda HB, 3,0 mm - trieda HB
Zmršťovanie pri spracovaní: 0,4 - 0,5%


Obal:

Vlákno je navinuto na průhledné cívce, na níž naleznete informace o typu materiálu, průměru struny a doporučené teplotě tisku. Vlákno je vakuově baleno s absorbérem vlhkosti. Návod k použití je uvnitř originálního balení firmy Spectrum Filaments.

Dodatočné parametre

Kategória: ASA 1,75mm
Hmotnosť: 1.6 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: sivá
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Vlastnosť filamentu: UV rezistentný
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 40-60°C
Pracovná teplota: 200-240°C
RAL: 7011

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Spectrum Group sro so sídlom  pri Varšave bola založená koncom mája 2015. Spoločnosť začala činnosť súvisiacu s výrobou spotrebného materiálu pre 3D tlačiarne pracujúci v technológii FFF / FDM pod značkou Spectrum Filaments.

Spectrum Group je rodinná firma, ktorá je pripravená reagovať na požiadavky zákazníkov a zároveň ponúkať výrobnej kapacity jedného z najväčších výrobcov v Poľsku. Hlavným cieľom spoločnosti je ponuka vysoko kvalitných produktov pri zachovaní atraktívnych cien a stálej dostupnosti.

V roku 2017 bola táto spoločnosť ocenená čestným titulom SPOĽAHLIVÁ ZNAČKA.

SPOĽAHLIVÁ ZNAČKA je ocenením pre zákazníkov orientovanej spoločnosti zameranej na spoločenskú zodpovednosť, profesionalitu v obchodnej činnosti a vysokú kvalitu ponúkaných produktov a služieb.

Produkty Spectrum Filaments sú vysoko kvalitné materiály, ktoré umožňujú každému užívateľovi objaviť plný potenciál 3D tlače a prenášať aj najrozmanitejšie projekt do reálneho sveta. Rôzne materiály a rozmanitosť farieb nie sú jedinými výhodami značky Spectrum.

Vylepšená kvalita materiálu a pozornosť venovaná detailom vo výrobnom procese umožňujú, aby si vlákna Spectrum dlhodobo udržiavala sýte farby, "spolupracovali" s užívateľom a uľahčovali prácu s 3D tlačiarňou.

Najvyššia kvalita surovín a moderné výrobné linka vybavená neštandardnými riešeniami umožňujú získať vybranú farbu a zároveň zachovať dôležité mechanické vlastnosti daného typu vlákna. Dôležitým faktorom procesu vytvárania vlákien značky Spectrum sú prísne testy, ktoré predchádzajú ich uvedenia na trh.