ASA filament prírodný 1,75 mm Devil Design 1 kg

Kód: ASA175DD1NL
Neohodnotené
Značka: Devil Design
€26,40 / ks €22 bez DPH €26,40 / 1 kg
dodanie 2-3 týždne
Môžeme doručiť do:
31.7.2024
ASA tlačová struna pre vonkajšie použitie, natural, 1,75mm, 1kgUV stabilný termoplast

Detailné informácie

Doprava zadarmo nad 200 Euro

Radi vám poradia naši špecialisti

Veľa informácií na naše blogu alebo v materiálovom slovníku

Podrobný popis

Prinášame vám novinku od poľského výrobcu Devil Design. Prírodná 3D struna ASA svojimi prednosťami pripomína ABS, ale naviac je vhodná pre použitie v exteriére. 

Výnimočné mechanické a tepelné vlastnosti, spolu s vynikajúcou stabilitou voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, predurčujú tento materiál pre vonkajšie aplikácie. Oproti ABS má taktiež väčšiu tuhosť, dobre odoláva chemickým látkam a jeho povrch je viac lesklý a takmer nežltne. Problém mu nerobia ani povrchové úpravy ako brúsenie, frézovanie, farbenie atď.

Pre svoje jedinečné vlastnosti je materiál ASA často využívaný v automobilovom priemysle, kde musia komponenty odolávať dlhodobo vysokej záťaži, slnečnému svitu a častým výkyvom teplôt. 

Tlačové vlákno z tohto materiálu je teda vhodné aj pre náročných užívateľov FDM tlačiarní. Mimo iné ho je možné doporučiť pre 3D tlač funkčných prototypov, strojárskych nástrojov i koncových výrobkov.

Nie je vhodný pre mediciálne aplikácie. 

Doporučené nastavenie: 

ASA od Devil Design tlačte na 230 - 240° C s podložkou vyhrievanou na 90-100°C. 

Cievka s tlačovou strunou je vákuovo zabalená spolu s pohlcovačom vlhkosti a umiestnená v kartónovej krabici. V každom balení je vložený štítok s informáciou o doporučenom nastavení tlačových teplôt.

Vonkajší priemer 200mm, vnútorný otvor 52mm, šírka 70mm. Hmotnosť cievky vrátane obalu 1,4kg.

 Výrobca garantuje hrúbku tlačovej struny +/-0,05 mm.

Dodatočné parametre

Kategória: ASA 1,75mm
Hmotnosť: 1.5 kg
Priemer struny: 1,75 mm
Farba: natural
Hmotnosť materiálu: 1 kg
Vlastnosť filamentu: UV rezistentný
Tolerancia/priemer: +/- 0,05 mm
Odporúčaná teplota podložky: 90 - 100°C
Pracovná teplota: 230 - 240°C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Devil Design je európsky výrobca plastových strún pre 3D tlač. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a v roku 2014 zahájila výrobu vlastného vlákna používaného v 3D tlačiarňach. 

Devil Design využil nové pokročilé technologické procesy, vďaka ktorým sú struny vo vysokej kvalite, bez bublín a neobsahují žiadne nečistoty, ktoré by mohly spôsobovať problémy pri tlači. Priemer a tvar strún je testovaný v priebehu výrobného procesu a vďaka tomu výrobca garantuje fixný priemer každej struny. Pre zachovanie najvyššej kvality materiálu je každá cievka vákuovo zabalená společne s vysúšacím vrecúškom a vložená do kartónovej krabice a doplnená o etiketu popisujúcu obsah. Výrobca tiež uvádza doporučené nastavenie pre 3D tlač. 

Výrobca Devil Design uvádza na trh filamenty s priemerom 1,75mm a materiály PET-G, ABS, PLA, TPU, HIPS, ABST v širokej škále farieb.

V prípade záujmu vyskúšať materiály od tohto výrobcu, napíšte nám o vzorky zdarma.